DieRoten.pl
Reklama

Plan Bayernu na Sieba

fot. J. Laskowski / G. Stach
Reklama

W ostatnich kilku latach Bayern Monachium sprzedał wielu utalentowanych piłkarzy, jednakże monachijczycy w większości przypadków zapewnili sobie ciekawe opcje odkupu.

21-letni dziś Armindo Sieb uchodził niegdyś za wielką nadzieję Bayernu i akademii piłkarskiej monachijczyków, ale w pewnym momencie szefowie FCB zdecydowali, że rozstanie będzie najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich stron.

Ostatecznie latem 2022 roku niemiecki skrzydłowy opuścił stolicę Bawarii i dołączył do SpVgg Greuther Fuerth. Warto jednak podkreślić, że już wtedy Jochen Sauer z Campusu podkreślił, że „Bawarczycy” będą wnikliwie śledzić dalszy rozwój pomocnika.

Jak się okazuje, decyzja o opuszczeniu bawarskiego klubu okazała się strzałem w dziesiątkę, albowiem po zmianie otoczenia, Niemiec nie tylko mógł liczyć na regularne występy na wyższym poziomie rozgrywkowym, ale i nabrał niezbędnego doświadczenia meczowego.

Z informacji ujawnionych przez niemiecki magazyn „Kicker” możemy z kolei dowiedzieć się, że Bayern planuje skorzystać klauzuli odkupu zawartej w umowie sprzedaży Armindo do Fuerth – kwota ta została ustalona na sumę 1,5 mln euro.

Sieb nie zadomowi się jednak na długo w Monachium, albowiem plan monachijczyków zakłada natychmiastowe wypożyczenie – do 1. FSV Mainz 05. Mówi się, ze szefowie z Moguncji zostali przekonani nie tylko perspektywą bossów FCB, ale i samego zawodnika, który w minionym sezonie strzelił 13 bramek i zanotował 3 asysty w 33 meczach 2. Bundesligi.

Źródło: Kicker.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...