DieRoten.pl
Reklama

Pizarro pożegnany na Weserstadion

fot.
Reklama

Jak już informowaliśmy w ostatnich kilku dniach, nie dalej jak wczoraj odbyło się oficjalne pożegnanie legendarnego napastnika Bayernu i Werderu Bremy, czyli Claudio Pizarro.

Claudio Pizarro swoją karierę oficjalnie zakończył latem 2020 roku, ale z racji na pandemię koronawirusa, rozegranie meczu pożegnalnego w tamtym czasie było niemożliwe, albowiem obostrzenia uniemożliwiały obecność widzów na stadionach.

Na całe szczęście wczoraj oficjalnie Peruwiańczyk otrzymał zasłużone pożegnanie na Weserstadion w Bremie, gdzie wystąpiły w sumie trzy drużyny – Bayernu, Werderu oraz zespołu złożonego z przyjaciół 43-latka. Na boisku obecnych było wielu znanych twarzy jak np. Ailton, Micoud, Gomez, Robben, Contento czy też Elber.

Nie ulega wszelkiej wątpliwości, że huczna impreza na stadionie bremeńczyków była bardzo udana (wyprzedano wszystkie bilety), zaś legendarny napastnik Bundesligi został pożegnany w najlepszy możliwy sposób przez kolegów, przyjaciół, rodzinę oraz kibiców.

− Nie ma nic lepszego niż to – z tymi wszystkimi kibicami na trybunach, moimi przyjaciółmi na boisku i na ławce i z moją rodziną. Dla mnie to było najlepsze zakończenie mojej kariery. Dziękuję wszystkim! – powiedział po spotkaniu Pizarro.

Wszystkie mecze (każdy po 30 minut):

Werder Bremen 2:2 Claudios Amigos:

0:1 Claudio Pizarro (2’)
1:1 Ailton (6’)
2:1 Niklas Fuellkrug (13’)
2:2 Maximilian Eggestein (22’)

Claudios Amigos 4:4 FC Bayern Legends:

1:0 Thomas Linke (7’)
2:0 Marko Marin (9’)
2:1 Claudio Pizarro (10’)
2:2 Mario Gomez (13’)
3:2 Anthony Ujah (21’)
3:3 Claudio Pizarro (23’)
3:4 Daniel van Buyten (25’)
4:4 Nelson Valdez (26’)

FC Bayern Legends 2:2 Werder Bremen:

0:1 Daniel van Buyten (7’)
0:2 Claudio Pizarro (16’)
1:2 Arjen Robben (21’)
2:2 Mario Gomez (28’)

Legenda Pizarro

Licząc wszystkie oficjalne mecze o stawkę dla Bayernu i Werderu Brema, Claudio Pizarro rozegrał łącznie 647 spotkania, zaś jego dorobek to 278 bramek oraz 106 asyst. Ponadto jako gracz FCB sięgnął łącznie po 18 tytułów. Obecnie Peruwiańczyk pełni funkcję ambasadora bawarskiego klubu.

Źródło: FCB.de / Własne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...