DieRoten.pl

Piłkarki FCB chcą się zrehabilitować za porażkę

27.11.2022, 10:55:31
Merk Picture / Shutterstock.com

Po tym jak w ubiegły czwartek zawodniczki Bayernu Monachium poniosły porażkę na wyjeździe w Lidze Mistrzyń, dziś FCB Frauen wkracza do akcji na krajowym podwórku.

Zawodniczki Alexandra Strausa po niedawnej porażce 0:3 z Barceloną w żeńskiej Champions League, powracają dziś do akcji w Bundeslidze. Dzisiejszego późnego popołudnia Lea Schueller i spółka powalczą o punkty z ekipą SGS Essen, która zajmuje 10. miejsce w tabeli Frauen BL.

Pojedynek w ramach ósmej kolejki ligowej rozpocznie się na stadionie Campusu dokładnie o 16:00. Mając na uwadze zeszłotygodniową klęskę z Barcą, monachijki pragną zrehabilitować się i odnieść zwycięstwo na krajowym podwórku.

− Po wyczerpującym meczu z Barceloną musimy najpierw zorientować się, w jakiej kondycji są wszystkie zawodniczki. Dwa dni między meczami wykorzystaliśmy jednak jak najlepiej, by przygotować się do meczu z Essen – powiedział trener Straus.

− To będzie zupełnie inny mecz niż ten w czwartek w Lidze Mistrzów. Musimy dostosować naszą taktykę i nastawienie do przeciwnika i wtedy zaatakujemy – podsumował Alexander Straus.

Na ten moment piłkarki Bayernu zajmują trzecie miejsce w tabeli ligowej z dorobkiem 16 na 21 możliwych do zdobycia punktów. Bilans monachijek prezentuje się obecnie następująco – 5 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka oraz bramki 18:3 (najszczelniejsza defensywa w całej lidze).

Spotkanie z udziałem FCB Frauen będzie można zobaczyć zarówno w klubowej telewizji, jak i również na Magenta TV.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)27.11.2022 11:49
Jest okazja. Do boju drogie Panie.
27.11.2022 11:18