Piłkarki Bayernu z wygraną i fotelem lidera

Nie dalej jak wczoraj, swoje dwunaste spotkanie w ramach żeńskich rozgrywek niemieckiej Bundesligi rozegrały zawodniczki Bayernu Monachium.

SV Werder Brema 0:2 (0:1) Bayern Frauen

Podobnie jak po ostatnim spotkaniu w Lidze Mistrzyń, tak i tym razem zawodniczki Bayernu Monachium mają powody do zadowolenia, albowiem w ostatnim meczu ligowym ekipa FCB Frauen pokonała na wyjeździe Werder Bremę.

Ostatecznie pojedynek na Weser-Stadion Platz 11 w ramach 12. kolejki żeńskiej Bundesligi zakończył się rezultatem 2:0 na korzyść przyjezdnych z Bawarii. Jeśli mowa o bramkach, to na listę wpisywały się kolejno Maximiliane Rall (11’) oraz Saki Kumagai (91’).

Wynik mógł być wyższy, jednakże podopieczne Jensa Scheuera zmarnowały kilka okazji bramkowych – wystarczy tylko podkreślić, że piłka dwukrotnie obiła aluminium w drugiej połowie po uderzeniach monachijek. Dzięki wczorajszej wygranej Lina Magull i spółka awansowały na pierwsze miejsce, jako że mecz piłkarek Wolfsburga został przełożony.

Bilans FCB Frauen w sezonie 2021/22 to 9 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki (28 na 36 możliwych punktów) oraz bramki 41:8 (najlepszy dorobek w całej lidze).

Jens Scheuer (trener FCB Frauen):

− Teraz możemy się wyłączyć i cieszyć Świętami Bożego Narodzenia. Myślę, że można już zauważyć, że baterie dziewczyn są wyładowane. Widać to nie tylko fizycznie, ale psychicznie. Nasze dziewczyny ponownie dały z siebie wszystko.

Żeńską drużynę Bayernu czeka teraz dłuższa przerwa i urlop. W styczniu planowany jest obóz treningowy w Dosze, zaś do akcji piłkarki FCB wracają dopiero 6 lutego, kiedy to podejmą na własnym podwórku ekipę z Sand.

FCB Frauen: Leitzig - Gwinn (90’ Beerensteyn), Viggosdottir, Hegering, Simon - Dallmann (64’ Vilhjalmsdottir), Zadrazil, Kumagai - Rall (64’ Asseyi), Schueller (84’ Damnjanović), Buehl (90’ Wenninger).

Bramki: 0:1 Rall (11’), 0:2 Kumagai (90’).