DieRoten.pl
Reklama

Piłkarki Bayernu uhonorowane na Allianz Arenie

fot.
Reklama

Na przestrzeni kilku ostatnich tygodni, rozegrano dwa kobiecie turnieje piłki nożnej – mowa o żeńskich mistrzostwach Europy oraz turnieju Copa America.

Na obu tych turniejach mogliśmy oglądać w akcji wiele zawodniczek Bayernu Monachium – najwięcej reprezentowały niemiecką kadrę narodową podczas EURO.

Koniec końców mistrzyniami Europy zostały piłkarki z Anglii, które pokonały Niemki 2:1 po 30-minutowej dogrywce. Warto zaznaczyć, że złoty medal zdobyła nowa ofensywna zawodniczka FCB Frauen, a będąc dokładniejszym Georgia Stanway.

Z kolei na żeńskim Copa America zwyciężyły Brazylijki, gdzie występuje kolejna reprezentantka Bayernu – Tainara de Souza da Silva. W związku z ostatnimi sukcesami, władze klubu z Hainerem, Salihamidzicem i Kahnem na czele, uroczyście uhonorowali finalistki EURO i Copa America przed niedzielnym meczem FCB z Wolfsburgiem. Hołd oddano:

Mistrzyni Europy: Stanway.

Finalistki Euro: Magull, Gwinn, Schueller, Lohmann, Dallmann i Buehl.

Zdobywczyni Copa America: Tainara.

− Jesteśmy niezmiernie dumni z występów na EURO. Gratulujemy wszystkim piłkarkom. Turniej był reklamą nie tylko dla kobiecego futbolu, ale dla piłki w ogóle. Teraz czekamy na dalsze wspólne sukcesy w Bayernie. Gratulacje należą się również Tainarze de Souza da Silva za wygranie Copa America oraz Lei Schueller za zdobycie tytułu Piłkarki Roku – powiedział Hainer.

 To wspaniałe ambasadorki Bayernu i sportu w ogóle. Są wzorami dla innych i inspiracją dla wielu – podsumował Herbert Hainer.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...