Piłkarki Bayernu poległy 1:2 z PSG

Wczorajszego późnego wieczoru swoje kolejne spotkanie w ramach rozgrywek żeńskiej Ligi Mistrzów rozegrały piłkarki klubu ze stolicy Bawarii.

Bayern Frauen 1:2 (0:1) Paris Saint-Germain

Niestety, ale mimo usilnych starań FCB, piłkarki Paris Saint-Germain w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzyń okazały się skuteczniejsze od monachijek i pokonały swoje rywalki 2:1. Jedynego gola dla Bayernu zdobyła pod koniec spotkania Klara Buehl.

Warto wspomnieć, że mimo porażki, podopieczne Jensa Scheuera pokazały się z dobrej strony i miały przewagę w grze nad paryżankami, ale kluczowy okazał się brak skuteczności pod bramką… Rewanżowe starcie na Parc des Princes w Paryżu odbędzie się 30 marca o 21:00 (środa).

− Zagraliśmy fantastyczny mecz z drużyną, która jest z ścisłej czołówki. Ogólnie rzecz biorąc, zabrakło nam trochę szczęścia. Jestem jednak całkowicie zadowolony z występu i dzięki bramce Klary wszystko jest jeszcze możliwe w rewanżu – powiedział trener Scheuer po meczu.

Piłkarki Bayernu już na samym początku mogły prowadzić, ale Asseyi nieznacznie się pomyliła. Kilka minut później powinno być 1:0, ale uderzenie Buehl minęło bramkę o kilka centymetrów. Niestety, ale w 20. minucie do głosu doszły piłkarki PSG – zamieszanie w polu karnym Bayernu po rzucie rożnym wykorzystała Katoto, która z kilku metrów wpakowała piłkę do siatki. Mimo straty bramki, podopieczne Scheuera nie odpuszczały i dalej dominowały. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie – monachijki dominowały paryżanki, ale w decydujących sytuacjach brakowało wykończenia i szczęścia, jak w 66. minucie, kiedy wyrównać mogła Lohmann. Kilkadziesiąt sekund później na 1:1 mogła strzelić Buehl, ale świetnie w bramce interweniowała bramkarka PSG. Niestety, ale w 71. minucie Katoto strzeliła na 2:0. Niemniej jednak Magull i spółka nie poddawały się i walczyły do samego końca. Ostatecznie po wielu próbach, FCB strzeliło gola kontaktowego za sprawą Klary Buehl w 85. minucie. Koniec końców wynik nie uległ zmianie i zawodniczki Bayernu poległy 1:2.

Bayern Frauen: Leitzig - Glas, Viggosdottir, Wenninger, Gwinn (85’ Simon) - Magull (74’ Dallmann), Kumagai, Zadrazil (63’ Lohmann) - Buehl, Schueller (74’ Damnjanović), Asseyi (63’ Rall).

Bramki: 0:1 Katoto (20’), 0:2 Katoto (71’), 1:2 Buehl (84’).

Zawodniczki Bayernu na przygotowania do kolejnego wyzwania będą miały niewiele czasu, albowiem już w najbliższą niedzielę czeka ich pojedynek ligowy z ekipą SGS Essen. Początek starcia na stadionie Campusu FCB dokładnie o 16:00.