6-8 tygodni przerwy Daviesa

Niestety, ale tym razem nie mamy dla Was dobrych wiadomości, albowiem w trakcie meczu z Eintrachtem Frankfurt kontuzji stawu skokowego doznał Alphonso Davies...

Dla Kanadyjczyka miał to być idealny mecz na przełamanie i odzyskanie zaufania, jednakże już w 3. minucie spotkania z Eintrachtem Frankfurt, kanadyjski defensor był zmuszony opuścić boisko.

Alphonso Davies bez kontaktu z rywalem wykręcił kostkę i upadł na ziemię. 19-latkowi udzielono błyskawicznej pomocy, ale po chwili sztab medyczny podjął decyzję, że „Phonzie” nie powróci już na murawę Allianz Areny...

Jak informuje dziennik „Bild” na pierwszy rzut oka doszło do uszkodzenia więzadła w stawie skokowym. Niewykluczone, że obrońca zostanie przewieziony na badania do szpitala, aby wykonać dalsze badania.

18:10

Hansi Flick potwierdził, że Daviesa czeka około 6-8 tygodni przerwy. Podczas rozmowy z dziennikarze w strefie mieszanej, 55-latek potwierdził, że doszło do uszkodzenia więzadła.

– Doznał kontuzji więzadła w prawej kostce, którą skręcił. Więzadło jest zerwane, w połowie rozdarte. Spodziewamy się, że nie będzie do naszej dyspozycji przez 6-8 tygodni – skomentował Flick.

Źródło: Bild.de