DieRoten.pl
Reklama

Pfaff: To był najlepszy czas w mojej karierze w FCB

fot. J. Laskowski / G. Stach
Reklama

Dokładnie 4 grudnia 2023 roku swoje 70. urodziny obchodził jeden z najbardziej znanych bramkarzy w historii Bayernu Monachium – Jean-Marie Pfaff.

Jean-Marie Pfaff do bawarskiego klubu trafił w lipcu 1982 roku i reprezentował barwy FCB przez 6 kolejnych lat. Jego dorobek w tym czasie to z kolei 215 spotkań, 228 straconych bramek oraz 77 czystych kont.

Z okazji swoich niedawnych 70. urodzin, emerytowany już bramkarz udzielił wywiadu dla portalu „T-Online”, w którym to odniósł się między innymi do swojej kariery i czasu spędzonego w Monachium. Belg nie ukrywa, iż lata spędzone w Bawarii były najlepszymi w jego całej profesjonalnej karierze.

− Zdecydowanie to był najlepszy czas w mojej karierze. Czas spędzony w Bayernie był najlepszym w mojej karierze, świętowałem tu swoje największe sukcesy i zawsze chętnie tam wracam. Monachium stało się drugim domem dla mnie i mojej rodziny – powiedział Pfaff.

− Dziś, podobnie jak wielu innych fanów Bayernu, oglądam jak najwięcej meczów i denerwuję się, gdy przegrywają. Nie tak dawno temu byłem na meczu w Kolonii i spotkałem kilku zawodników po meczu – mówił dalej.

− Moje wnuki również są fanami Bayernu i wszyscy mają ich koszulki. Oczywiście z numerem 1 i nazwiskiem Pfaff na plecach – podsumował Jean-Marie Pfaff.

Jeśli mowa o trofeach, to jako bramkarz Bayernu, Jean-Marie Pfaff sięgnął po 6 trofeów (w tym 3-krotnie po mistrzostwo kraju). Ponadto w 1987 roku został wybrany Najlepszym Bramkarzem na całym świecie.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...