DieRoten.pl

Petersen: Jestem piłkarzem, a nie prawnikiem

04.04.2022, 10:19:17
FotoOlimpik

W związku z ostatnim zamieszaniem w trakcie meczu Bayernu i Freiburgiem (12 zawodników FCB na boisku), na temat całej sytuacji wypowiedziało się już wiele osób ze świata niemieckiej piłki.

Swoje stanowisko przedstawili już między innymi trenerzy obu klubów oraz wielu obecnych i byłych arbitrów z Niemiec – Felix Zwayer, który pełnił w sobotę funkcję sędziego VAR, nie spodziewa się, aby wyciągnięto jakiekolwiek konsekwencje w związku z całym zamieszaniem.

Wczoraj z kolei w rozmowie dla „Sky90” na temat sytuacji z końcówki meczu SCF z FCB wypowiedział się napastnik fryburczyków i autor jedynego trafienia – Nils Petersen.

− Jestem sportowcem, a nie prawnikiem, ale w końcu doszło do naruszenia przepisów. Jestem ciekaw, jak to zostanie ocenione i oczywiście jest to temat numer jeden w naszej szatni – powiedział Petersen.

− Pięćdziesiąt procent ludzi powiedziałoby, że to jest złe. A 50 procent powiedziałoby, że to słuszne. Ostatecznie jako zawodnik, jestem współodpowiedzialny za obszar sportowy, a my przegraliśmy rywalizację sportową – mówił dalej.

Przy okazji niedzielnego wydania „Sky90”, na temat zamieszania ze zmianami wypowiedział się również gość specjalny – Dennis Aogo. Niemiec podkreślił, iż nie spodziewa się, aby Freiburg zgłaszał odwołanie do Niemieckiego Związku Piłki Nożnej w związku z obecnością 12 piłkarzy FCB na boisku.

− Nie spodziewam się, aby klub i kibice domagali się, aby mecz został rozstrzygnięty na ich korzyść. Nie wyobrażam sobie tego po prostu, ponieważ kultura kibicowska jest tam zupełnie inna – podsumował Aogo.

źródło: Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)04.04.2022 22:03
Moim zdaniem nic z tego nie będzie ale czekam z niecierpliwością na decyzję.
04.04.2022 14:33
Przeprosić za bałagan i wyciszyć temat, skupić się na sportowej stronie wydarzenia. A kretynów pokroju Hammana, którzy tylko dolewają oliwy do ognia, w ogóle nie powinno się słuchać.
04.04.2022 11:57
Nie ma możliwości żeby Freiburg miał otrzymać walkowera więc nie wiem po co są te dywagacje.