Pesic gratuluje mistrzostwa koszykarzom

Nie dalej jak w ubiegłą niedzielę (10 września) oficjalnie zakończyły się kolejne mistrzostwa świata w koszykówce mężczyzn.

Jak już informowaliśmy wczoraj, koniec końców złoty medal zdobyli koszykarze z Niemiec, którzy rozegrali znakomity wręcz turniej w Filipinach, Indonezji i Japonii.

W finale mistrzostw świata niemieccy zawodnicy pokonali Serbów 83:77 i po raz pierwszy w historii wygrali turniej (do tej pory największym sukcesem naszych sąsiadów zza Odry było trzecie miejsce na MŚ w 2002 roku w Stanach Zjednoczonych).

Z okazji wygranej niemieckiej reprezentacji, gdzie wyróżnić możemy trzech graczy FCB Basketball (Andreas Obst, Isaac Bonga oraz Niels Giffey), gratulacje na łamach oficjalnej strony bawarskiego klubu złożył trener koszykarskiej drużyny Bayernu, czyli Marko Pesic.

− Gratulacje dla niemieckiej drużyny za historyczne zwycięstwo. Przejść przez Puchar Świata niepokonanym to coś wyjątkowego, być może jedynego w swoim rodzaju – powiedział Pesic.

− Gratulacje dla Gordiego Herberta za jego wspaniałą pracę oraz dla naszych chłopaków Andiego, Izzy'ego i Nielsa. To daje nam wszystkim wielką motywację do tego, co przed nami – podsumował trener Marko Pesic.