DieRoten.pl
Reklama

Pavlović utrzyma miejsce w "11"?

fot. Wirestock Creators / Shutterstock.com
Reklama

Aleksandar Pavlović niespodziewanie wystąpił wczoraj od pierwszych minut i z całą pewnością podołał wyzwaniu. 19-latek nie tylko zaliczył asystę, ale pokazał się z bardzo dobrej strony, co nie uszło uwadze komentatorów.

W związku z absencją Leona Goretzki i Joshy Kimmicha, Thomas Tuchel zdecydował, że w środku drugiej linii zagrają Raphael Guerreiro oraz Aleksandar Pavlović. Bawarczycy wygrali pewnie, a po spotkaniu dużo mówiło się o postawie 19-latka.

Reprezentant Niemiec nie tylko pokazał solidną grę w obronie (4 odbiory, prawie 13 kilometrów przebięgnitych), ale był także bardzo groźny przy wykonywaniu stałych fragmentów gry. Zaliczył asystę, a kto wie, czy na swoim koncie nie powinien mieć dwóch, bowiem gol strzelony przez Min-jae został nieuznany, ale jak się dowiedzieliśmy - VAR wtedy nie działał.

- Spisał się bardzo dobrze pod względem taktycznym i defensywnym. Kiedy dostajesz szansę musisz się pokazać. On ją otrzymał i wykorzystał w 100%. Pokazał - "zanim pomyślicie o kupnie nowego zawodnika, popatrzcie na mnie!" - powiedział Stefan Kuntz.

Pod wrażeniem gry Pavlovica był także Thomas Mueller.

- Pavlo nie zagrał idealnie, ale zupełnie nie zaskakuje mnie, że potrafi tak grać. Jestem jego fanem - powiedział wychowanek Bayernu.

Czas pokaże, czy dobra dyspozycja 19-latka wpłynie w jakimkolwiek stopniu na zimowe plany transferowe włodarzy "Die Roten". W ostatnich miesiącach dużo się bowiem mówiło o potrzebie ściągnięcia nowej "szóstki"...

Źródło: sport.sky.de
admin

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...