DieRoten.pl
Reklama

Ouedraogo przenosi się do Lipska

fot. Fotolia
Reklama

Na przestrzeni ostatnich tygodni, w mediach pojawiło się wiele plotek transferowych dotyczących pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec.

Przez dłuższy czas w mediach spekulowano, że Bayern pracuje za kulisami nad transferem utalentowanego pomocnika Schalke 04 Gelsenkirchen, a będąc dokładniejszym mowa o Assanie Ouedraogo.

Warto wspomnieć, że transfer ten był niemalże dopięty na ostatni guzik, zaś Niemiec zaraz po ogłoszeniu tego ruchu, miał zostać wypożyczony automatycznie na sezon do S04, jednakże ostatecznie monachijczycy zdecydowali się nie sprowadzać gracza…

Jak z kolei dziś poinformował „Sky”, najwyraźniej znana jest już dalsza przyszłość jednego z najbardziej utalentowanych pomocników w Niemczech.

Z ustaleń dziennikarzy wspomnianego wyżej źródła wynika, że Assan przechodzi do RB Lipsk, który zapłaci za niego około 10 milionów euro, czyli tyle, ile wynosi klauzula odejścia w jego umowie z „Die Koenigsblauen”. Mówi się, że RBL i Schalke dogrywają ostatnie szczegóły transakcji.

Ouedraogo przejdzie do ekipy „Byków” i planowo ma wziąć udział w letnich przygotowaniach do sezonu 2024/2025 z klubem z Saksonii. Potencjalne wypożyczenie do Schalke nie jest najwyraźniej brane pod uwagę.

Źródło: Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...