DieRoten.pl
Reklama

Ouedraogo do Bayernu i od razu wypożyczenie?

fot. Fotolia
Reklama

Od dawna już wiadomo, że Bayern Monachium robi wszystko co w swojej mocy, aby ściągać do siebie największe talenty z Niemiec i nie tylko.

Skauci bawarskiego klubu oraz kierownictwo sportowe w pocie czoła pracują nad przyszłością Bayernu i mają na oku wielu utalentowanych graczy z całego świata. Od dłuższego czasu sporym zainteresowaniem FCB cieszy się przede wszystkim Assan Ouedraogo.

17-letni pomocnik na co dzień występuje w Schalke 04 Gelsenkirchen, gdzie został włączony do pierwszego zespołu na początku sezonu 2023/2024.

Niemiec co prawda nie pełni pierwszoplanowej roli w ekipie „Die Koengisblauen”, ale otrzymuje szanse gry w 2. Bundeslidze – póki co zawodnik może pochwalić się 14 występami oraz dorobkiem 2 bramek oraz 2 asyst (spędził na boiskach łącznie 686 minut).

Bardzo dobra gra i wyróżniająca się postawa na boisku sprawiają, że Assan budzi niemałe zainteresowanie wśród topowych klubów, zaś wśród nich należy wymienić przede wszystkim Bayern, który najwyraźniej ma już przygotowany plan działania na wypadek transferu Ouedraogo.

Transfer plus wypożyczenie?

Z ustaleń tajemniczego insidera na Twitterze pod pseudonimem „Inside Eintracht FFM”, możemy dowiedzieć się, że Assan prawie na pewno odejdzie z Schalke po tym sezonie. W wyścigu nadal prowadzi Bayern. Wielkimi fanami i zwolennikami tego transferu są Freund oraz Eberl. Scenariusz w przypadku transferu zakłada, że Ouedraogo pozostałby kolejny rok w Gelsenkirchen. 17-latek nie ma nic przeciwko temu rozwiązaniu i gotów jest wyobrazić sobie taki ruch.

Źródło: Twitter
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...