DieRoten.pl
Reklama

Ortega: Bayern? To byłoby kuszące

fot. Fotolia
Reklama

Od pewnego czasu w mediach nieustannie spekuluje się, że z ekipą rekordowego mistrza Niemiec może pożegnać się drugi bramkarz ‒ Alexander Nuebel.

Według licznych doniesień prasowych z ostatnich tygodni, niemiecki golkiper nie jest zadowolony ze swojej obecnej sytuacji w bawarskim klubie. Jak informuje „Sport1” agenci Alexa Nuebela pragną do końca tego miesiąca poznać decyzję klubu ws. dalszej przyszłości 24-latka.

Mówi się, że bramkarz chce udać się na wypożyczenie, zaś najpoważniejszym kandydatem do pozyskania golkipera jest AS Monaco. Gdyby jednak Niemiec udał się na wypożyczenie (2-letnie), to wówczas monachijczycy musieliby sprowadzić nowego zastępcę dla Manuela Neuera.

Idealnym kandydatem ma być Stefan Ortega z Arminii Bielefeld, który jest łączony z przenosinami do FCB już od dłuższego czasu. Co więcej niedawno numer jeden w bramce DSC udzielił wywiadu dla „Frankfurter Allgemeinen Zeitung”, w którym odniósł się do swojej przyszłości.

− Jeśli klub wielkości Bayernu lub Realu zapukałby do moich drzwi, to oczywiście musiałbym to rozważyć. Problemem byłaby oczywiście ograniczona liczba spotkań. Musiałbym się nad tym zastanowić, ale byłaby to kusząca propozycja − powiedział Ortega.

− Masz tylko jedną karierę i jedną taką szansę. Gdybym otrzymał szansę i udał się do Bayernu, to miałbym nie tylko szansę na zdobywanie licznych tytułów, ale i grę w Lidze Mistrzów. Kto wie, być może mógłbym nawet zagrać kilka spotkań dla klubu o takiej klasie − podsumował Stefan Ortega.

 

Źródło: FAZ
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...