DieRoten.pl
Reklama

Olise wybrał Bayern! Kolejny transfer kwestią czasu!

fot. Wirestock Creators / Shutterstock.com
Reklama

Jak donoszą liczne media, klub ze stolicy Bawarii może niebawem skompletować drugi transfer w ramach letniego okienka transferowego.

Z informacji ujawnionych przez liczne angielskie media, możemy dowiedzieć się, że klub ze stolicy Bawarii może niebawem skompletować kolejny transfer po zakontraktowaniu Hirokiego Ito z ekipy VfB Stuttgart.

Jak się okazuje, skrzydłowy Crystal Palace – Michael Olise – miał zdecydować, że to Bayern będzie jego kolejnym przystankiem w karierze! Warto podkreślić, że o Francuza zabiegały jeszcze inne kluby, zaś wśród nich możemy wyróżnić przede wszystkim londyńską Chelsea.

Mówi się, że monachijczycy prowadzą teraz rozmowy z Anglikami, aby sfinalizować transfer pomocnika w ramach letniego okienka transferowego.

Trzeba mieć na uwadze fakt, że realizacja tego ruchu nie powinna stanowić większej przeszkody, albowiem zawodnik ma w umowie klauzulę odejścia, która jest ustalona na około 59-60 milionów euro. Nieoficjalnie mówi się, że 22-latek będzie zarabiać w FCB około 13,5 mln euro rocznie (brutto).

Sam piłkarz mimo sporego zainteresowania, zdecydował się wybrać Bayern, nie tylko z racji na renomę klubu, ale przede wszystkim fakt gry w Lidze Mistrzów. Zdaniem Fabrizio Romano, szefowie rekordowego mistrza Niemiec są już w końcowej fazie dopięcia transferu Michaela.

Michael Olise

22-latek jest nominalnie prawoskrzydłowym, ale może też grać na prawym wahadle oraz jako ofensywny pomocnik. W minionym sezonie Michael zmagał się z kilkoma poważnymi urazami, ale mimo wszystko rozegrał 19 spotkań, w których to strzelił 10 bramek oraz zanotował 6 asyst. Szacunkowa wartość Olise to 55 milionów euro.

Źródło: Różne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...