DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Zirkzee przechodzi do Bolonii

fot.
Reklama

Potwierdziły się kolejne doniesienia prasowe w sprawie jednego z piłkarzy Bayernu Monachium. Z pierwszego zespołu FCB odszedł Joshua Zirkzee.

Mistrzowie Niemiec za pośrednictwem swojego oficjalnego serwisu potwierdzili, że na zasadzie transferu definitywnego z bawarskiego klubu odchodzi wychowanek i utalentowany napastnik FCB – Joshua Zirkzee.

Nowym pracodawcą holenderskiego snajpera będzie Bologna FC, z którą 21-latek podpisał umowę do 2026 roku. Bayern poinformował, że zachował sobie klauzulę odkupu Holendra. Nieoficjalnie monachijczycy zapewnili sobie także 50% zysku od potencjalnej sprzedaży do innego klubu, tzw. matching-right oraz 8,5 mln euro kwoty odstępnego.

– Joshua Zirkzee ma wielki potencjał i regularne występy są teraz elementarne dla jego rozwoju. Dlatego spełniliśmy jego życzenie i doszliśmy do porozumienia z Bologna FC w sprawie transferu – powiedział Salihamidzic.

– Umowy zawierają opcję powrotu, ponieważ Joshua pozostaje dla nas bardzo interesującym zawodnikiem. Będziemy monitorować jego rozwój w Bolonii i życzymy mu samych sukcesów w Serie A – podsumował Bośniak.

Joshua Zirkzee

Joshua Zirkzee w trakcie swojego rocznego pobytu w zespole RSC Anderlecht wystąpił łącznie w 47 meczach o stawkę, w których to miał udział przy 31 golach (18 bramek i 13 asyst), co uczyniło go zarazem najskuteczniejszym piłkarzem RSCA w sezonie 2021/22!

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...