DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Wanner wypożyczony do Elversberg

fot. Ł. Skwiot
Reklama

Potwierdziły się kolejne doniesienia prasowe w sprawie dalszej przyszłości jednego z utalentowanych i młodych zawodników klubu ze stolicy Bawarii.

Bayern Monachium potwierdził za pośrednictwem swojego oficjalnego serwisu, że klub ze stolicy Bawarii na zasadzie rocznego wypożyczenia (bez opcji wykupu) opuścił utalentowany Paul Wanner.

Młody Niemiec o austriackim pochodzeniu został piłkarzem drugoligowego SV Elversberg z niemieckiej drugiej Bundesligi. 17-letni talent przeszedł dziś niezbędne badania, po czym złożył podpis pod rocznym kontraktem z drużyną z Saary.

− Dla dalszego rozwoju Paula ważne jest teraz, aby zdobyć ciągłą praktykę gry w profesjonalnej lidze – powiedział szef Campusu, Sauer.

− Elversberg, który awansował do 2. Bundesligi, zaoferował mu taką możliwość w na poziomie drugiej ligi. Życzymy mu tam wszystkiego najlepszego – podsumował Jochen Sauer.

Paul Wanner

Utalentowany 17-latek do akademii piłkarskiej Bayernu Monachium trafił latem 2018 roku z młodzieżówki Ravensburgu. Paul przechodził przez kolejne szczeble szkolenia w FCB, po czym został włączony do pierwszej drużyny, gdzie miał okazję wystąpić 8-krotnie (w międzyczasie występując w ekipach U-19 i U-23).

 

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...