DieRoten.pl

Oficjalnie: Tobias Schweinsteiger opuścił Bayern

25.12.2018, 12:15:31
FotoOlimpik

Niemalże każdy z nas kojarzy nazwisko Schweinsteiger z legendarnym pomocnikiem Bayernu Monachium, czyli Bastianem, który nadal gra aktywnie piłkę w amerykańskim Chicago Fire.

Mimo wszystko z Monachium związany jest nie tylko Bastian, ale i jego starszy brat Tobias, który jeszcze nie tak dawno temu miał okazję pełnić funkcję asystenta trenera drugiej drużyny Bayernu Monachium (jakby nie patrząc wychodziło mu to bardzo dobrze).

Kiedy w czerwcu 2018 roku z klubu odszedł Tim Walter, to wszystko wskazywało, że 36-letni Niemiec przejmie obowiązki szkoleniowca FCB II, lecz klub postanowił inaczej. Funkcję tę przejął Holger Seitz (wcześniej U19), zaś w zespole do lat dziewiętnastu przyjęto Sebastiana Hoenessa.

Schweinsteiger nie został nawet asystentem trenera. Proponowano mu pracę asystenta Miroslava Klose w ekipie Bayernu U17, lecz ten odmówił. Mistrzowie Niemiec zaoferowali mu więc prace w Campusie. Przygoda starszego z braci Schweinsteiger ze szkółką FCB nie potrwała jednak zbyt długo.

Wczoraj późnym popołudniem klub ze stolicy Bawarii poinformował, że 36-latek poprosił o rozwiązanie umowy, która obowiązywała do 30 czerwca 2019 roku. Bayern nie chcąc stawać na drodze Tobiasa, przystał na jego warunki.

Tobias przyszedł do nas z tą propozycją, którą chętnie przyjęliśmy. Jesteśmy mu wdzięczni za jego wielkie oddanie jako trener i piłkarz Bayernu. Życzymy mu wiele sukcesów w jego nowym zadaniu − powiedział Jochen Sauer, kierownik Campusu FCB.

Jak mogliśmy się dowiedzieć 36-letni Tobias Schweinstieger z dniem 1 stycznia przyszłego roku obejmie posadę trenera drużyny FC Juniors Oberoesterreich, która na co dzień występuje w drugiej lidze austriackiej.

Bayern Monachium zawsze będzie pozostawał bliski mojemu sercu i jestem wdzięczny za ten wspaniały czas spędzony w tym wielkim klubie − zaznaczył Tobias Schweinsteiger.

 

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)

reklama25.12.2018 15:07
Z tego co wiadomo to miał najlepszy wynik razem z Tuchelem w historii szkoły trenerskiej.
25.12.2018 14:02
"Tobias przyszedł do nas z tą propozycją, którą chętnie przyjęliśmy" . Ta wypowiedz mówi sama za siebie. Mimo tego że oficjalnie Tobias sam zrezygnował to uważam że były na to naciski z góry.
25.12.2018 12:57
Dobrze wiedzieć, dzięki. Ale pewnie gdyby nie braciszek, nigdy by do Bayernu nie trafił ;)
25.12.2018 12:49
@Marienplatz
Miał lepszą wyniki podczas kursu trenerskiego niż Nagelsman czy Tuchel :)
25.12.2018 12:43
czy poza tym że nazywa się Schweinsteiger, mial jakiś atut?

reklama