DieRoten.pl

Oficjalnie: Timo Kern z umową do 2024 roku

26.02.2022, 08:51:19
PodStadionem.pl

Kierownictwo sportowe Campusu ma w ostatnich tygodniach ręce pełne pracy. Tym razem kontrakt z Bayernem II przedłużył jeden z liderów drugiego zespołu FCB.

Bayern Monachium za pośrednictwem swojego oficjalnego serwisu potwierdził, że nowy kontrakt z monachijczykami podpisał Timo Kern, czyli jeden z liderów drugiej drużyny bawarskiego klubu.

32-latek związał się z „Bawarczykami” kontraktem, który będzie obowiązywać do końca czerwca 2024 roku. Warto podkreślić, że od momentu swojego transferu do FCB II, pomocnik odgrywa bardzo ważną rolę w zespole prowadzonym obecnie przez Martina Demichelisa.

 Jochen Sauer (szef Campusu):

– Timo jest filarem naszej drugiej drużyny ze względu na swoje umiejętności piłkarskie i wiek. Fakt, że przedłużył z nami umowę, to wspaniała i ważna wiadomość.

Holger Seitz (dyrektor sportowy Campusu):

– Timo, jako jeden z naszych 23 zawodników, jest nie tylko niezwykle ważny na boisku, ale także w prowadzeniu wielu bardzo młodych talentów. Dlatego bardzo się cieszę, że nadal będzie grał dla FCB II.

Timo Kern:

– Przez prawie trzy lata spędzone w FCB przeszedłem przez wszystkie wzloty i upadki piłkarskiego życia. Ale w tym czasie zdałem sobie również sprawę, że znalazłem odpowiedni dla siebie klub. Moja córka urodziła się w Monachium, a ja i moja rodzina czujemy się tu jak w domu. Dlatego przedłużenie kontraktu było logiczną konsekwencją. Bardzo dobrze wyobrażam sobie zakończenie kariery w Bayernie.

Timo Kern

Timo przeniósł się do Bayernu latem 2019 roku z ekipy SV Waldhof Mannheim za około 200 tysięcy euro. Od momentu swojego debiutu w drugiej drużynie FCB, Kern wystąpił w 67 meczach, w których to strzelił 19 bramek oraz zanotował 8 asyst.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (4)26.02.2022 23:21
26.02.2022 16:39
Bardzo dobrze że tak mocno inwestujemy w młodych graczy, mam nadzieję że staną się wielkimi graczami którzy dają wiele pucharów Bayernowi.
26.02.2022 13:44
Oby dołożył cegiełkę do rozwoju naszych talentów.
26.02.2022 11:11
Niech prowadzi tych młodych do 3BL