DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Richards odchodzi do Crystal Palace

fot. Wirestock Creators / Shutterstock.com
Reklama

Potwierdziły się doniesienia prasowe z ostatnich dni – klub ze stolicy Bawarii oficjalnie opuścił grający na środku obrony Chris Richards.

Po kilkudniowej ciszy, dzisiejszego wieczoru Bayern Monachium oficjalnie potwierdził, że klub na zasadzie transferu definitywnego opuszcza Chris Richards, który od sezonu 2022/23 będzie reprezentować ekipę Crystal Palace.

Amerykanin związał się z nowym klubem 5-letnią umową. Nieoficjalnie mówi się, że kwota transferu może wynieść do 20 milionów euro (włącznie z bonusami) – 35% z tej sumy ma trafić do FC Dallas (z racji na umowę sprzedaży FCB z amerykańskim klubem). Ponadto liczne źródła donoszą, że „Bawarczycy” zapewnili sobie klauzulę odkupu defensora w przyszłości.

− Chris Richards trafił do Campusu jako 18-latek. W swoim pierwszym roku gry w naszym drugim zespole pokazał swój talent. Dlatego zdecydowaliśmy się na transfer definitywny z FC Dallas – powiedział Salihamidzic.

− Następnie Chris bardzo dobrze rozwinął się na wypożyczeniu w Hoffenheim. Jego wielkim pragnieniem było teraz zapewnienie sobie miejsca w Premiere League. Chcieliśmy mu to umożliwić. Życzymy mu wszystkiego najlepszego w Crystal Palace – podsumował Hasan Salihamidzic.

Chris Richards

Amerykanin na Allianz Arenę trafił latem 2018 roku z FC Dallas w ramach wypożyczenia. Pół roku później Bayern zdecydował się wykupić Chrisa, po czym ten został włączony do FCB U-19 i U-23. W ostatnich dwóch latach Richards był z kolei wypożyczany do TSG Hoffenheim, gdzie mógł liczyć na występy w pierwszym zespole. Co do pierwszej drużyny „Gwiazdy Południa”, 22-latek wystąpił w 10 meczach.

 

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...