DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Rene Maric w Bayernie

fot. Obraz jorono z Pixabay
Reklama

Potwierdziły się doniesienia niemieckiej prasy w sprawie jednego z największych talentów trenerskich w niemieckiej piłce nożnej.

Bayern Monachium potwierdził za pośrednictwem swojego oficjalnego serwisu, że do klubu trafił Rene Maric, który objął nowo utworzone stanowisko jako menedżera zespołu ds. rozwoju trenerów i pomysłu na grę.

Jak czytamy w oświadczeniu zamieszczonym na „FCB.de”, 31-latek wzmocni współpracę pomiędzy Campusem i Saebener Strasse. Niemiec będzie odpowiedzialny za szkolenie i dalszą edukację trenerów w obszarze drużyn młodzieżowych w akademii piłkarskiej „Bawarczyków”, a także opracuje ujednoliconą koncepcję gry dla drużyn młodzieżowych.

− Cieszymy się, że podpisaliśmy kontrakt z Rene Mariciem na nowe stanowisko menedżera zespołu, trenera ds. rozwoju i pomysłu na grę w naszym Campusie FCB – powiedział Christoph Freund.

− Praca Rene w Salzburgu zwróciła uwagę na jego umiejętności na wczesnym etapie i był on w stanie dalej rozwijać się w Bundeslidze w Dortmundzie i Moenchengladbach, a także w Premier League w Leeds United. Zapewni nam nowy i ważny impuls – podsumował dyrektor sportowy FCB.

Ostatnio Rene Maric pracował jako asystent trenera w angielskim zespole Leeds United. W przeszłości z kolei 31-latek pracował w Red Bull Salzburg, Borussii M’Gladbach oraz Borussii Dortmund. Przy okazji warto podkreślić, że na samym początku swojej kariery, pracował jako konsultant sportowy m. in. dla Bayeru 04 oraz Mainz 05.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...