DieRoten.pl
Reklama

OFICJALNIE! Olise nowym piłkarzem Bayernu!

fot. [email protected] / Photogenica
Reklama

Potwierdziły się kolejne doniesienia niemieckiej i zagranicznej prasy w sprawie transferu do pierwszego zespołu rekordowego mistrza Niemiec.

Bayern Monachium potwierdził, że po niedawnym transferze Hirokiego Ito, tym razem do klubu ze stolicy Bawarii na zasadzie transferu definitywnego trafił utalentowany Michael Olise!

Zgodnie z zapowiedziami prasy, skrzydłowy podpisał z monachijczykami kontrakt, który będzie obowiązywać do końca czerwca 2029 roku. Nieoficjalnie mówi się, że kwota transferu za 22-latka wyniosła od 55 do 65 milionów euro (klauzula odejścia w umowie z Crystal Palace).

− Michael Olise jest zawodnikiem, który może zrobić różnicę i przyciągnął wielkie zainteresowanie swoim stylem gry – powiedział Max Eberl.

− Chcemy nowego impulsu w naszej drużynie, nowej energii, nowych pomysłów - to właśnie reprezentują zawodnicy tacy jak Michael Olise. Podczas rozmów szybko zasygnalizował, że naprawdę chce dołączyć do Bayernu. Nie możemy się go doczekać. On wzbogaci naszą grę – podsumował członek zarządu ds. sportu FCB.

Michael Olise

22-latek jest nominalnie prawoskrzydłowym, ale może też grać na prawym wahadle oraz jako ofensywny pomocnik. W minionym sezonie Michael zmagał się z kilkoma poważnymi urazami, ale mimo wszystko rozegrał 19 spotkań, w których to strzelił 10 bramek oraz zanotował 6 asyst. Szacunkowa wartość Olise to 55 milionów euro.


Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...