DieRoten.pl

Oficjalnie: NFL zawita na Allianz Arenę!

10.02.2022, 10:13:50
FotoOlimpik

Potwierdziły się doniesienia niemieckiej prasy w sprawie organizacji meczów ligi amerykańskiego futbolu (NFL) na Allianz Arenie w Monachium.

Wczorajszego wieczoru Bayern Monachium oficjalnie potwierdził, że jeszcze w tym roku na monachijskiej Allianz Arenie odbędzie się mecz w ramach National Football League (NFL).

Stadion mistrzów Niemiec został wybrany przez Amerykanów do organizacji dwóch z czterech spotkań w ramach International Series, które zostaną rozegrane w Niemczech w ciągu najbliższych 4 lat. Drugim gospodarzem będzie z kolei Commerzbank-Arena we Frankfurcie.

Oliver Kahn (prezes Bayernu):

− Bayern współpracuje z NFL od momentu otwarcia naszego biura w USA w 2014 roku. Jesteśmy podekscytowani, że możemy zrobić kolejny krok w naszej długoterminowej współpracy, goszcząc mecz sezonu regularnego NFL na naszym stadionie.

Andreas Jung (dyrektor ds. marketingu w Bayernie):

− Nasza Allianz Arena oferuje jedną z najlepszych atmosfer w sporcie. Mecz NFL będzie naszym pierwszym wydarzeniem niezwiązanym z piłką , a tym samym kamieniem milowym. Serdecznie witamy wszystkich fanów futbolu amerykańskiego na stadionie FCB.

Roger Goodell (delegat NFL):

− Cieszymy się, że w tym roku będziemy mogli zorganizować nasz pierwszy mecz w Niemczech na fantastycznym stadionie Bayernu.

Póki co nie podano jeszcze konkretnej daty rozegrania meczu NFL na Allianz Arenie w 2022 roku, ale ma nastąpić to już niebawem. W bieżącym roku w ramach International Series oprócz jednego meczu w Niemczech, trzy odbędą się w Wielkiej Brytanii oraz jeden w Meksyku.

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (5)10.02.2022 21:13
Świetna wiadomość, jest to duża nobilitacja. A propos NFL to w tę niedzielę jest Superbowl, mam nadzieję że Cincinnati Bengals to wygrają, Who Dey!
10.02.2022 18:07
Nie zdziwiłbym się gdyby zasiadł komplet punktów.
10.02.2022 14:27
A kibiców lewak soeder ilu wpuści ? 10 czy 15 tysięcy ?
10.02.2022 12:54
A kibiców lewak soeder ilu wpuści ? 10 czy 15 tysięcy ?
10.02.2022 10:40
Na pewno opłaci się to Bayernowi finansowo jak i marketingowo.