DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Mathys Tel z nowym kontraktem!

fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Reklama

Bayern Monachium poinformował na swojej oficjalnej stronie internetowej o przedłużeniu umowy z 18-letnim Mathysem Telem. Nowa umowa wiąże Francuza z bawarskim klubem do 30. czerwca 2029 roku!

Już rano pojawiały się donosy o tym, że włodarze “Die Roten” doszli do porozumienia z młodym Francuzem i nie minęło wiele czasu i mamy oficjalnie potwierdzenie ze strony klubu.

Mathys Tel nie ukrywa, że nowa umowa to dla niego ważny krok w karierze.

- Przedłużenie kontraktu wiele dla mnie znaczy. Już się wiele nauczyłem w Bayernie, zarówno na boisku jak i poza nim. Monachium stało się domem dla mnie i dla mojej rodziny. Kibice są również dla mnie bardzo ważni. Bez nich nie byłbym takim zawodnikiem, jakim jestem. Kiedy jesteś w Bayernie, to chcesz wygrać każdy mecz i każdy puchar. Chcę strzelać bramki, asystować, grać z sercem i energią dla Bayernu. Dać wszystko co w mojej mocy dla tego klubu i fanów - powiedział Francuz.

Działacze FCB również nie ukrywali radości z faktu, że utalentowany Francuz zdecydował się na dłużej związać z bawarskim klubem.

- Jesteśmy zachwyceni, że Mathys Tel przedłużył kontrakt z Bayernem. Jest ważnym fundamentem przyszłości tego zespołu. Dzięki niemu mamy już w składzie kolejne pokolenie Bayernu. Mathys przybył do Monachium jako młody zawodnik i w wieku 18 lat nabrał już sporo doświadczenia - powiedział Max Eberl.

- Każdy klub chce zawodników takich jak Mathys Tel. Młodych, niezwykle utalentowanych, “głodnych” i chętnych do nauki. Sposób, w jaki gra na tym poziomie już w wieku 18 lat, jest czymś wyjątkowym. Chcemy odpowiedniej mieszanki w naszym składzie, a Mathys odgrywa tu ważną rolę. Wie, co napędza FC Bayern, czuje się tutaj komfortowo i jak w domu. Teraz wspólnie podejmujemy kolejne kroki i nie możemy się doczekać kolejnych lat spędzonych z nim - dodał Christoph Freund.

Źródło: fcbayern.com
admin

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...