DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Kuehn wypożyczony do końca sezonu

fot. DieRoten.pl
Reklama

Potwierdziły się ostatnie doniesienia holenderskiej i niemieckiej prasy w sprawie przyszłości młodego i utalentowanego pomocnika − Nicolasa Kuehna.

Bayern Monachium za pośrednictwem swojego oficjalnego serwisu potwierdził, że Nicolas Kuehn został wypożyczony do końca sezonu do drugiej drużyny.

Utalentowany zawodnik młodzieżowej reprezentacji Niemiec do lat 20 trafi pod skrzydła Sebastiana Hoenessa, z którym zna się bardzo dobrze jeszcze z czasów ich wspólnej przygody w młodzieżówce RB Lipsk. Po przejściu testów medycznych, Nicolas podpisał kontrakt z bawarskim klubem, który będzie obowiązywać do końca czerwca 2020 roku.

Śledziliśmy rozwój Nicolasa od wielu lat, zaś teraz jesteśmy szczęśliwi, że założy naszą koszulkę na pół roku. To wypożyczenie jest bardzo interesujące dla wszystkich stron – powiedział szef Campusu, czyli Jochen Sauer.

Kuehn do tej pory występował w drugim zespole amsterdamczyków, zaś teraz pragnie nabrać cennego doświadczenia grając dla Bayernu w trzeciej lidze niemieckiej. 20-latek zanim trafił do holenderskiego klubu zbierał piłkarskie szlify w takich ekipach jak FC St. Pauli, Hannover 96 oraz RB Lipsk.

Niemiec może występować nie tylko na prawym skrzydle, ale i również na lewej stronie. Póki co w sezonie 2019/20 utalentowany skrzydłowy rozegrał dla Ajaxu U-21 17 spotkań, w których ustrzelił 3 bramki oraz zanotował 2 asysty. Warto wspomnieć, że w 2019 roku 20-latek został nagrodzony Złotym Medalem im. Fritza Waltera w kategorii U-19.  

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...