DieRoten.pl
Reklama

OFICJALNIE! Kahn i Salihamidzic zwolnieni!

fot. PodStadionem.pl
Reklama

Potwierdziły się doniesienia niemieckiej prasy w sprawie dalszej przyszłości Hasana Salihamidzica oraz Olivera Kahna w Bayernie Monachium.

Bayern za pośrednictwem swojego oficjalnego serwisu potwierdził dosłownie przed chwilą, że Hasan Salihamidzic oraz Oliver Kahn odchodzą z klubu po zakończeniu bieżącego sezonu 2022/23.

Decyzja została podjęta przez Radę Nadzorczą bawarskiego klubu. Nowym prezesem został wybrany Jan-Christian Dreesen, który przez wiele lat pełnił funkcję wiceprezesa oraz dyrektora ds. finansowych FCB. Co do nowego dyrektora sportowego – nie zdecydowano jeszcze kto zastąpi „Brazzo”.

Herbert Hainer:

− Decyzja o rozstaniu z Oliverem Kahnem nie była łatwa dla Rady Nadzorczej. Niemniej jednak, ze względu na ogólny rozwój sytuacji, podjęliśmy decyzję o dokonaniu nowej nominacji na czele zarządu. Chcielibyśmy podziękować Oliverowi Kahnowi za jego zaangażowanie, pomysły i wszystko, co wspólnie osiągnęliśmy. Na zawsze pozostanie wielką osobowością Bayernu. Życzymy mu wszystkiego najlepszego na jego przyszłej drodze.

Przebieg tego sezonu po przerwie zimowej i różne opinie na temat przyszłego kierunku naszej drużyny doprowadziły nas do porozumienia z Hasanem w sprawie natychmiastowego rozwiązania jego stosunku pracy. Decyzja ta była dla nas trudna. Hasan odegrał kluczową rolę we wszystkich naszych krajowych i międzynarodowych sukcesach od 2017 roku, w tym w wygraniu Ligi Mistrzów, sześciu mistrzostw Niemiec, Superpucharu Europy i Klubowych Mistrzostw Świata. W konstruktywnej, pełnej szacunku rozmowie, Uli Hoeness i ja przekazaliśmy Hasanowi naszą decyzję i powody. W imieniu Bayernu chciałbym bardzo podziękować Hasanowi za jego pracę, zaangażowanie i identyfikację z Bayernem. Życzymy mu wszystkiego najlepszego na przyszłość. Pozostanie przyjacielem Bayernu.

Jak informuje dziennikarz Kerry Hau z portalu „Sport1”, jutro o 11:30 ma odbyć się konferencja prasowa z udziałem nowego prezesa – Jana-Christiana Dreesena.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...