DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Jung opuści Bayern latem

fot. J. Laskowski / G. Stach
Reklama

Niestety, ale wraz z końcem sezonu 2023/2024, klub ze stolicy Bawarii po wielu latach oddanej pracy opuści członek zarządu – Andreas Jung.

Bayern Monachium za pośrednictwem swojego oficjalnego serwisu potwierdził, że na wczorajszym posiedzeniu Rady Nadzorczej bawarskiego klubu, obecny dyrektor ds. marketingu, czyli Andreas Jung, poinformował zgromadzonych członków, że nie przedłuży swojego kontraktu, który wygasa latem 2024 roku.

61-latek jest związany z FCB już od 27 lat, zaś w trakcie swojej lojalnej i jakże oddanej pracy, zawarł wiele partnerstw i umów sponsorskich - w tym niezwykle ważne z Telekom, Adidasem, Audi czy Allianz.

− Na osiem miesięcy przed zakończeniem pracy Andreasa dla Bayernu, chciałbym z głębi serca podziękować Andreasowi Jungowi w imieniu całego klubu. Był on odpowiedzialny za nasz sponsoring od 1996 roku i w tym czasie ukształtował klub na europejskiego lidera w dziedzinie marketingu – powiedział prezydent Hainer.

− Bez tych dochodów nie bylibyśmy w stanie ugruntować swojej pozycji na szczycie europejskiego futbolu. Zorganizował również setki wydarzeń, od mistrzostw po finały Ligi Mistrzów. Jego zaangażowanie, innowacyjność i lojalność są wyjątkowe, a wszyscy cenimy go za niezawodność, prostolinijność i otwarty, zawsze przyjazny charakter. Zawsze będzie mile widziany w „swoim” Bayernie – podsumował Herbert Hainer.

Na ten moment nie wiadomo dokładnie, kto przejmie obowiązki Andreasa Junga od 1 lipca 2024 roku. Niewykluczone jednak, że niebawem poznamy nazwisko nowego dyrektora ds. marketingu w Bayernie od przyszłego sezonu.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...