DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie! Irankunda trafi do Bayernu!

fot. PodStadionem.pl
Reklama

Potwierdziły się kolejne doniesienia prasowe w sprawie transferu utalentowanego Nestory'ego Irankundy, który obecnie występuje w australijskim Adelaide United.

Bayern Monachium potwierdził oficjalnie za pośrednictwem swojego serwisu, że klub pomyślnie przeprowadził transfer utalentowanego Nestory’ego Irankundy, który występuje obecnie w klubie Adelaide United (australijska pierwsza liga).

17-latek trafi do FCB z dniem 1 lipca 2024 roku i podpisze z „Bawarczykami” długoterminowy kontrakt (najpewniej na 5 lat).

Cieszymy się, że udało nam się osiągnąć porozumienie w sprawie transferu. Dziękujemy osobom odpowiedzialnym w Adelaide za niezmienne dobre rozmowy – powiedział Sauer, czyli szef Campusu.

− Jesteśmy przekonani, co do umiejętności Nestory’ego i jego potencjału. Postawi kolejne kroki z nami. Pozostanie teraz w Adelaide, a zdobyte doświadczenie pomoże mu w dalszym rozwoju – podsumował szef Campusu.

Nestory Irankunda

17-latek jest nominalnie prawoskrzydłowym, ale z powodzeniem może również grać na lewej stronie. Australijczyk o tanzańskim pochodzeniu może pochwalić się już występami w młodzieżowych reprezentacjach Australii, zaś w przypadku pierwszej drużyny Adelaide United, pomocnik wystąpił łącznie w 39 spotkaniach, zaś jego dorobek to 9 goli oraz 2 asysty.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...