DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Harder oraz Eriksson w Bayernie!

fot. PodStadionem.pl
Reklama

Potwierdziły się ostatnie doniesienia prasowe z Niemiec i Anglii – Bayern Monachium przeprowadził dwa wielkie transfery z Chelsea.

Klub ze stolicy Bawarii poinformował wczoraj, że z dniem 1 lipca 2023 roku, nowymi zawodniczkami Bayernu zostaną Pernille Harder oraz Magdalena Eriksson, które jeszcze niedawno reprezentowały barwy londyńskiej Chelsea.

30-letnia Dunka (Harder) oraz 29-letnia Eriksson (Szwedka) związały się z FCB Frauen kontraktami do końca czerwca 2026 roku. Eksperci nie mają wątpliwości, że pozyskując te dwie doświadczone piłkarki, Bayern dokonał dwóch wielkich wzmocnień na nowy sezon 2023/24.

− To jest wielki dzień dla Bayernu, ponieważ udało nam się sprowadzić do FCB dwie zawodniczki tej jakości, które są wybitnymi osobowościami nie tylko na boisku, ale także poza nim. To bardzo ważne dla nas i naszych celów – powiedziała dyrektorka sportowa Bayernu, Rech.

− Obie zawodniczki wnoszą ze sobą wiele doświadczenia. Przez wiele lat grały na bardzo wysokim poziomie i zdobywały tytuły. Szczególnie w tej młodej drużynie, która obecnie bardzo mocno się rozwija, będą ważnym elementem budulcowym – podsumowała Bianca Rech.

30-letni Pernille Harder jest ofensywną pomocniczką, która w przeszłości miała już okazję grać dla Wolfsburga (105 bramek w 114 meczach). Z kolei 29-letnia Magdalena Eriksson występuje na środku obrony. Od sezonu 2019/20 pełniła ona funkcję kapitanki Chelsea. Prywatnie obie piłkarki są parą.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...