DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Gravenberch nowym piłkarzem Bayernu!

fot. Shutterstock.com\Vlad1988
Reklama

Potwierdziły się doniesienia niemieckich i zagranicznych mediów w sprawie pozyskania przez klub ze stolicy Bawarii nowego zawodnika na środek pomocy.

Stało się! Po wielu tygodniach nieustannych spekulacji, monachijczycy w końcu potwierdzili transfer nowego środkowego pomocnika – z dniem 1 lipca 2022 roku szeregi rekordowego mistrza Niemiec zasili Ryan Gravenberch, który do tej pory występował w Ajaxie.

Holender podpisał z „Bawarczykami” kontrakt, który będzie obowiązywać do końca czerwca 2027 roku. Nieoficjalnie mówi się, że 20-latek będzie zarabiać do 10 mln euro rocznie (brutto), włącznie z bonusami. Co do kwoty odstępnego media donoszą o około 19 mln euro kwoty podstawowej plus ponad 5,5 mln euro bonusów.

Podczas swojego pierwszego wywiadu dla klubowej telewizji, holenderski pomocnik nie krył swojego zadowolenia z faktu wyboru FCB.

Ryan Gravenberch:

− Kiedy pojawiała się oferta z Bayernu, nie musiałem się długo zastanawiać. Bayern to jeden z największych klubów na świecie: Zawodnicy z całego świata chcą grać w tym klubie. Przyjeżdżam do Monachium, aby zdobyć wiele tytułów. Bayern jest przyzwyczajony do zdobywania wielu tytułów. W tym klubie wszystko jest możliwe, także wygranie Ligi Mistrzów. Spójność w tym zespole jest bardzo silna, to mi się podoba.

Hasan Salihamidzic:

− Ryan Gravenberch da naszej drużynie bardzo dużo. Jest jednym z największych talentów w Europie, ma doskonałą technikę, zawsze znajduje rozwiązania w najtrudniejszych sytuacjach, jest bardzo dynamiczny i stwarza zagrożenie pod bramką. Fakt, że wybrał Bayern, świadczy o tym, że jest przekonany do naszego klubu i możliwości, jakie oferujemy. Uwielbiamy zawodników z taką mentalnością. Jesteśmy przekonani, że razem z nim będziemy świętować wiele sukcesów.

Oliver Kahn:

− Ryan Gravenberch to młody, bardzo interesujący zawodnik, którego chciałoby ściągnąć wiele czołowych europejskich klubów. Wybrał Bayern, ponieważ może się tu rozwijać na najwyższym poziomie. Zawodnicy z jego umiejętnościami są ważni dla drogi Bayernu w przyszłości.

Ryan Gravenberch

Ryan jest wychowankiem Ajaxu, dla którego gra już od 2010 roku. W trakcie swojej przygody z amsterdamczykami przechodził prze kolejne etapy szkolenia, zaś w 2019 roku został włączony do pierwszego zespołu. Jego dorobek w I drużynie to 103 spotkania, 12 bramek i 13 asyst. Szacunkowa wartość 20-latka to 35 mln euro.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...