DieRoten.pl

Oficjalnie: Feldhahn z umową do 2022 roku

03.07.2021, 10:06:23
DieRoten.pl

Od kilku sezonów, nieprzerwanie kapitanem w drugiej drużynie Bayernu Monachium jest jakże doświadczony 34-letni stoper, Nicolas Feldhahn.

Dotychczasowa umowa 34-letniego kapitana Bayernu II obowiązywała do końca czerwca 2021 roku, ale klub ze stolicy Bawarii w żadnym wypadku nie zamierza rozstawać się ze swoim kapitanem − ostatnio Nicolas podpisał nowy kontrakt do końca czerwca 2022 roku.

Dla Feldhahna będzie to dokładnie siódmy sezon z rzędu w barwach FCB. Doświadczony defensor służy nie tylko swoimi umiejętnościami, ale przede wszystkim doświadczeniem oraz pomocą młodym i utalentowanym piłkarzom z Campusu. Niemiec wielokrotnie był już określany przez swoich zdecydowanie młodszych kolegów jako wzór do naśladowania.

Nicolas Feldhahn:

− Pierwsze rozmowy prowadziliśmy już w na kilka tygodni przed spadkiem, ale ja też nie chciałbym odchodzić w taki sposób. Po ostatnim sezonie chcę pomóc nam ponownie zaistnieć i jestem niezmiernie szczęśliwy, że będę mógł nadal nosić koszulkę Bayernu.

Jochen Sauer (szef Campusu):

− Nico jest bardzo ważny jako piłkarz, ale także jako osobowość dla naszego zespołu U-23 zarówno na boisku, jak i poza nim. Dlatego też jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zostaje z nami na kolejny sezon po spadku z III Ligi.

Holger Seitz (dyrektor sportowy Campusu):

W nowy sezon wchodzimy z bardzo młodym zespołem. Dla naszych talentów jest bardzo ważne, aby mieć u boku takiego weterana jak Nico, który wnosi ogromne doświadczenie. Nasz młody zespół może tylko na tym skorzystać.

Nicolas Feldhahn

Nicolas to rodowity Bawarczyk, który do Bayernu trafił latem 2015 roku z ekipy VfL Osnabrueck. Przez te lata Feldhahn wielokrotnie miał okazję zakładać koszulkę FCB, zaś w sezonie 2019/20 razem z kolegami wywalczył mistrzostwo III Ligi, po tym jak rok wcześniej awansowali do trzeciej ligi niemieckiej. Jego liczby w FCB II prezentują się następująco:

− 164 spotkania
− 13 bramek
− 8 asyst

źródło: FCB.de

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)03.07.2021 19:29
Ciekawe, na jaką kasę może liczyć kapitan FCBII
03.07.2021 18:41
A gdzie indziej będzie mu tak dobrze:)
03.07.2021 10:51
Dla FCBII to bardzo istotny zawodnik i dobrze, że udało dojść się do porozumienia.