DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Demichelis opuszcza Bayern

fot. PodStadionem.pl
Reklama

Potwierdziły się doniesienia prasowa z kilku ostatnich dni, a nawet tygodni. Klub ze stolicy Bawarii opuścił trener drugiej drużyny FCB, a dokładniej Martin Demichelis.

Bayern Monachium za pośrednictwem swojego oficjalnego serwisu potwierdził, że klub opuszcza Martin Demichelis, który od kilku lat związany był nie tylko z młodzieżówką, ale i również drugą drużyną FCB.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami prasowymi, Argentyńczyk rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z „Bawarczykami” i niebawem dołączy do pierwszoligowego River Plate (Argentyna). Nowym szkoleniowcem drugiego zespołu został z kolei Holger Seitz (dotychczas dyrektor sportowy w Campusie).

Martin Demichelis:

− Przybyłem do Europy jako zawodnik z River Plate do Bayernu, teraz idę w drugą stronę jako trener. Co za niesamowita historia! Jestem dumny, że dwukrotnie byłem częścią rodziny Bayernu i dziękuję wszystkim, którzy to umożliwili i którzy mi towarzyszyli. Zostawiam ten klub z dużą wdzięcznością w sercu i teraz czekam na wielkie zadanie w moim drugim klubie serca.

Jochen Sauer (szef Campusu):

− Holger Seitz pracuje w Campusie od wielu lat. Pomógł ukształtować i wdrożyć naszą filozofię szkolenia. Doskonale wie, o co chodzi w naszej drugiej drużynie. Wraz z nim chcemy osiągnąć ciągłość na stanowisku trenerskim i jesteśmy bardzo zadowoleni, że po raz kolejny udostępnia się do tego ważnego zadania. Chcielibyśmy podziękować Martinowi za jego usługi w Campusie i życzyć mu wszystkiego najlepszego w nowej roli.

Martin Demichelis

Argentyński szkoleniowiec od kilku lat jest związany kontraktem z Bayernem, gdzie początkowo pracował jako trener młodzieżówki FCB, po czym w kwietniu 2021 roku został mianowany opiekunem drugiego zespołu. Jako trener FCB II, poprowadził swoich podopiecznych w 58 meczach o stawkę, zaś bilans monachijczyków w tym czasie to 35 zwycięstw, 13 remisów, 10 porażek oraz bramki 156:81.

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...