DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Davies z naderwanym włóknem mięśniowym

fot.
Reklama

Niestety, ale do końca tej rundy, trener Julian Nagelsmann będzie zmuszony radzić sobie bez jednego ze swoich kluczowych zawodników.

Wczorajszego późnego popołudnia, boisko przedwcześnie był zmuszony opuścić Alphonso Davies, który doznał kontuzji mięśniowej – Kanadyjczyk schodząc z boiska, wyraźnie trzymał się za dwugłowy uda…

Dziś nad ranem, zgodnie z zapowiedziami trenera, pojawiła się oficjalna diagnoza sztabu medycznego bawarskiego klubu. Przeprowadzone badania wykazały naderwanie włókna mięśniowego w prawej tylnej części uda. Wskutek tej kontuzji, kanadyjski obrońca nie zagra już z Werderem i Schalke.

Szczęście w nieszczęściu – uraz nie jest na tyle poważny, aby udział „Phonziego” na mistrzostwach świata w Katarze był zagrożony, co też możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu na „FCB.de”. Przypominamy zarazem, że Mundial rozpocznie się 20 listopada.

W przypadku reprezentacji narodowej Kanady, podopieczni Johna Herdmana do akcji wkraczają 23 listopada, kiedy to zmierzą się z Belgią. Tym samym Alphonso będzie miał jeszcze 17 dni na osiągnięcie pełnej sprawności.

Alphonso Davies

Kanadyjczyk bez dwóch zdań jest jednym z absolutnie kluczowych piłkarzy w zespole Juliana Nagelsmanna. Póki co dorobek Alphonso Daviesa w sezonie 2022/23 to 19 spotkań, 1 bramka oraz 4 asysty.  

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...