DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Choupo-Moting jedzie na Puchar Narodów Afryki

fot.
Reklama

Ostatnie tygodnie z pewnością nie były najłatwiejsze dla Erica Maxima Choupo-Motinga, który przez dłuższy czas przebywał w domowej izolacji...

Kameruński napastnik opuścił wiele spotkań Bayernu w ostatnich tygodniach z racji na dwie kwarantanny i zakażenie koronawirusem. Jakby tego było mało, to nieco później okazało się, że 32-latek musi jeszcze zmagać się z powikłaniami po zakażeniu…

Na całe szczęście Eric Maxim Choupo-Moting czuje się już bardzo dobrze i otrzymał ostatnio zielone światło na wznowienie treningów na murawie, co jest oczywiście jednoznaczne z faktem, że snajper FCB uporał się już z naciekiem na płucach i znów może pracować na pełnych obrotach.

Pierwotnie „Bawarczycy” wracają do treningów i przygotowań do rundy wiosennej 2 stycznia, ale pewnym już jest, że Julian Nagelsmann będzie zmuszony radzić sobie bez wspomnianego wyżej Choupo, który będzie reprezentował swój kraj na turnieju Pucharu Narodów Afryki.

Jeszcze kilka dni temu nie było to nic oczywistego, albowiem klub zamierzał przedyskutować ten temat z Kameruńczykiem, ale teraz można mieć już 100% pewność, że Eric pomoże swoim kolegom.

Nie dalej jak wczoraj Kameruński Związek Piłki Nożnej opublikował listę powołanych zawodników na PNA, które odbędą się w dniach od 9 stycznia do 2 lutego 2022 roku. Jeśli mowa o Kameruńczykach, którzy są gospodarzami, to rozpoczną oni zmagania 9.01 pojedynkiem z Burkina Faso.

Bukmacherzy nie mają wątpliwości, że Kamerun jest jednym z głównych faworytów. Tym samy jeśli „Les Lions indomptables” doszliby do finału, to mistrzowie Niemiec musieliby radzić sobie bez Choupo-Motinga nawet do połowy lutego (biorąc pod uwagę regenerację zawodnika po turnieju).

Źródło: Kameruński Związek Piłki Nożnej
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...