DieRoten.pl
Reklama

Oficjalnie: Aznou przechodzi z Barcelony do Bayernu!

fot. PodStadionem.pl
Reklama

Stało się! Zgodnie z doniesieniami prasowymi z ostatnich kilku dni, Bayern Monachium potwierdził pozyskanie niezwykle utalentowanego defensora z Barcelony.

Bayern Monachium za pośrednictwem swojego oficjalnego serwisu potwierdził, że monachijczycy na zasadzie darmowego transferu pozyskali utalentowanego Adama Aznou, czyli wychowanka i wielkiej perły La Masii (FC Barcelona).

16-latek podpisał z „Bawarczykami” długoletni kontrakt i początkowo będzie występować w zespole do lat 17. Nieoficjalnie mówi się, że umowa hiszpańskiego lewego obrońcy ma obowiązywać do końca czerwca 2025 roku i posiada opcję przekształcenia kontraktu w profesjonalny.

Jochen Sauer (szef Campusu) o Aznou:

− Adam cieszył się doskonałym rozwojem w La Masii w Barcelonie. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się go pozyskać dla Bayernu. Teraz czekamy na jego kolejne kroki w Campusie.

Holger Seitz (dyrektor sportowy Campusu) o Aznou:

Adam to kreatywny boczny obrońca z ofensywnym usposobieniem. Jest zwinny, technicznie uzdolniony, silny i dobrze dośrodkowuje. Jesteśmy przekonani o jego dalszym potencjale rozwojowym. Adam wzmocni nasze drużyny juniorskie.

Aznou jest traktowany jako jeden z największych, o ile nie największy talent na lewej obronie na całym świecie i nadzieja hiszpańskiej piłki. Mówi się, że w przyszłości Adam miałby wywrzeć presję na Alphonso Daviesie. Początkowo będzie jednak grać w młodzieżówce Bayernu.

Adam Aznou 

16-latek jest uznawany za wielki talent i jedną z największych pereł La Masii. W sezonie 2021/22, Adam Aznou występował w zespole Barcelony do lat 16. Jego nominalną pozycją jest lewa obrona. Z racji na swoje podwójne obywatelstwo, defensor ma na koncie występy nie tylko w młodzieżówce Maroko, ale i również Hiszpanii. 

 

Źródło: FCB.de
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...