DieRoten.pl

Nowy sezon Bundesligi ruszy 18 września?

22.06.2020, 10:58:56
FotoOlimpik

Jak już doskonale wiemy do zakończenia kampanii ligowej 2019/20 w Bundeslidze pozostało już tylko do rozegrania jedna kolejka − spotkania odbędą się w przyszłą sobotę.

Od pewnego czasu wielu kibiców zastanawia się jednak, kiedy oficjalnie mógłby zostać rozpoczęty sezon 2020/21 w niemieckiej pierwszej Bundeslidze.

Mając na uwadze ostatnie kilka tygodni, to w niemieckiej prasie pojawiło się od groma spekulacji i różnych scenariuszy, uzależnionych przede wszystkim od dokończenia europejskich pucharów w bieżącej kampanii (Liga Europy i Liga Mistrzów ma zostać dograna w sierpniu).

Wcześniej mówiło się, że najpewniejszym terminem rozpoczęcia nowego sezonu BL wydaje się być 11 września, ale wiele wskazuje na to, że ostatecznie zostanie on przesunięty o jeden tydzień.

Biorąc pod uwagę informacje z niemieckiego magazynu „Kicker”, to po dzisiejszym spotkaniu Niemieckiego Związku Piłki Ligowej ma zostać opublikowany wstępny terminarz na kampanię Bundesligi 2020/21. Co więcej data 18 września ma zostać potwierdzona jako termin rozpoczęcia nowego sezonu.

Ponadto kibice powinni się dowiedzieć, kiedy wystartuje Puchar Niemiec. Mimo wszystko dziennikarze informują, że pierwsza runda nie odbędzie się tak jak w poprzednich latach, czyli przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych.

źródło: Kicker.de
Sklep motoryzacyjny - iParts.pl

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)

reklama01.07.2020 11:46
Stary trzeba rozegrać do końca, dlatego to logiczne, jeśli tak miałoby się stać.
22.06.2020 15:12
Myślę że będzie w tym sezonie więcej Angielskich tygodni z racji Euro 2021.

reklama