DieRoten.pl
Reklama

Niemki z awansem do półfinału EURO

fot. Merk Picture / Shutterstock.com
Reklama

Dokładnie 6 lipca 2022 roku ruszyły żeńskie mistrzostwa Europy. W trakcie turnieju mogliśmy oglądać w sumie 13 zawodniczek ekipy FCB Frauen.

Podczas spotkań fazy grupowej mistrzostw Europy, w akcji mogliśmy oglądać takie zawodniczki jak Gwinn, Lohmann, Dallmann, Magull, Buehl i Schueller (Niemcy), Runarsdottir, Viggosdottir i Vilhjalmsdottir (Islandia), Zadrazil i Wenninger (Austria), Glas (Szwecja) oraz Stanway (Anglia). Teraz jednak liczba ta nieco się zmniejszyła.

Ostatnio rozegrano dwa z czterech meczów ćwierćfinałowych EURO. Obecnie w grze pozostało jeszcze 8 piłkarek z FCB Frauen.

Niemcy 2:0 (1:0) Austria

Wczorajszego wieczoru swoje kolejne spotkanie rozegrały zawodniczki niemieckiej reprezentacji narodowej, którym przyszło mierzyć się z drużyną narodową Austrii.

Jak można było się spodziewać, piłkarki z Niemiec okazały się skuteczniejsze i odniosły czwarte już zwycięstwo na turnieju mistrzostw Europy. Warto podkreślić, że Niemki zdominowały swoje rywalki i przeprowadziły wiele groźnych ataków.

Koniec końców podopieczne Martiny Voss-Tecklenburg zwyciężyły 2:0 i awansowały do półfinału mistrzostw Europy (ich obecny bilans na turnieju to póki co 4 zwycięstwa i bilans bramkowy 11:0). Jeśli mowa o bramkach, to na listę strzelców wpisały się wczoraj kolejno Magull oraz Popp..

Piłkarki Bayernu w meczu z Hiszpanią:

− Gwinn (90 minut)
− Buehl (83 minuty + 1 asysta)
− Magull (64 minuty + 1 bramka)
− Dallmann (36 minut)
− Lohmann (3 minuty)
− Schuller (ławka)

Swój kolejny mecz w ramach żeńskich mistrzostw Europy, piłkarki niemieckiej reprezentacji narodowej rozegrają 27 lipca, kiedy to o 21:00 zmierzą się ze zwyciężczyniami pary Francja vs Holandia.

Źródło: Własne
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...