Niemcy wygrywają, Klose jak Robben

Reprezentacja Niemiec pokonała u siebie Azerbejdżan 4:0 (1:0) w spotkaniu eliminacyjnym do MŚ 2010. Wynik spotkania otworzył Michael Ballack, wykorzystując rzut karny w 14. minucie podyktowanym po faulu na Lukasie Podolskim. Wynik ten utrzymał się do końca pierwszej połowie.

Po zmianie stron od początku zagrał Miroslav Klose, który zmienił na boisku swojego klubowego kolegę Mario Gomeza. Miro miał wejście smoka - podobne do tego, jakim popisał się w pojedynku z VfL Wolfsburg Arjen Robben. Napastnik FC Bayern wpisał się na listę dwukrotnie - najpierw w 55. minucie, a następnie w 66. Przy pierwszym trafieniu Klose, asystę zaliczył Philipp Lahm, który w swoim stylu z lewej strony boiska zszedł do środka pola i zagrał do niepilnowanego kolegi. Wynik spotkania ustalił w 71. minucie Podolski.

Na boisku do 67. minuty przebywał Bastian Schweinsteiger, którego na placu gry zastąpił były Bawarczyk - Piotr Trochowski.