Niemcy pokonują Polaków

We wczorajszym meczu Niemcy w ramach kwalifikacji do Euro 2016 pokonali przed własną publicznością reprezentację Polski 3:1. W pierwszym meczu obu ekip, które miało miejsce 11 października 2014 to podopieczni Adama Nawałki byli górą - Niemcy przegrali wówczas 2:0. Po wczorajszym zwycięstwie liderami w grupie D są teraz podopieczni Jogiego Loewa.

Ciekawostką może być fakt, iż wszystkie bramki w tym meczu strzelali zawodnicy Bayernu - zarówno dla Niemców jak i Polaków. Pierwszą bramkę zdobył Thomas Müller, który po koronkowo przeprowadzonej akcji wbił piłkę do pustej bramki. Po objęciu prowadzenia Niemcy nie zwalniali tempa.

Zaledwie siedem minut po trafieniu Thomasa, bramkę na 2:0 zdobył jego kolega z Bayernu - Mario Götze, który popisał się świetnym strzałem z dystansu i pokonał Łukasza Fabiańskiego, który był bezradny w obronie strzału 23-latka. Polacy nie poddawali się i coraz częściej zagrażali bramce Manuela Neuera.

W 37. minucie Kamil Grosicki podał idealną piłkę do Roberta Lewandowskiego, który pokonał Manuela Neuera szczupakiem. Wynik 2:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron okazję na zdobycie bramki miał ponownie Robert, jednak Manuel udowodnił dlaczego zasługuje na miano najlepszego bramkarza na świecie. Ostatnią bramkę w tym meczu zdobył Mario Götze w 82. minucie. Tabela grupy D: