Niemcy pokonali Francję, Kane strzela dla Anglii

Ponad tydzień temu oficjalnie rozpoczęła się pierwsza w tym sezonie przerwa reprezentacyjna, w trakcie której rozegranych zostało wiele ciekawych spotkań.

Przypominamy, że pierwotnie powołanych zostało 16 zawodników Bayernu Monachium, ale ostatecznie na zgrupowanie nie udał się Jamal Musiala. Wczoraj z kolei odbył się drugi mecz z udziałem zawodników niemieckiej kadry narodowej, gdzie powołanych zostało 4 graczy FCB.

Niemcy 2:1 (1:0) Francja

Po serii fatalnych występów, tym razem niemiecka kadra narodowa prowadzona przez tymczasowego selekcjonera Rudiego Voellera, pokazała się z bardzo dobrej strony i rozegrała najlepsze spotkanie od kilkunastu miesięcy.

Francuzi zostali zdominowani, zaś nasi sąsiedzi zza Odry odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo 2:1. Jeśli mowa o bramkach dla ekipy „Die Mannschaft”, to na listę strzelców wpisali się Thomas Mueller oraz Leroy Sane, który niestety sprokurował też rzut karny dla „Trójkolorowych” w końcówce.

Podczas gdy Joshua Kimmich przesiedział całe 90 minut na ławce, to pozostali trzej reprezentanci FCB znaleźli się w wyjściowej XI. Liczby monachijczyków prezentują się następująco:

− Leroy Sane (90 minut + bramka)
− Thomas Mueller (64 minuty + bramka)
− Serge Gnabry (64 minuty)

Szkocja 1:3 (0:2) Anglia

Wczorajszego wieczoru swoje spotkanie rozegrali także Anglicy, którzy w meczu towarzyskim zmierzyli się ze Szkocją z okazji 150-lecia rywalizacji obu reprezentacji. Koniec końców podopieczni Garetha Southgate’a odnieśli zwycięstwo 3:1.

Harry Kane w roli kapitana zaczął mecz od samego początku i spędził na boisku 84 minuty, strzelając także gola na kilka minut przed swoim zejściem z boiska.

Szwecja 1:3 (0:0) Austria

Zwycięstwo odnieśli również Austriacy, którzy w ramach eliminacji do mistrzostw Europy w 2024 roku pokonali Szwecję 3:1. Konrad Laimer spędził na boisku 87 minut, po czym został zmieniony w samej końcówce starcia na Friends Arena w Sztokholmie.

Kamerun 3:0 (0:0) Burundi

Swoje kolejne spotkanie w ramach kwalifikacji do Pucharu Narodów Afryki rozegrali zawodnicy Kamerunu. Rywalami drużyny prowadzonej przez Rigoberta Songa była reprezentacja Burundi. Ostatecznie Kameruńczycy wygrali 3:0, zaś Eric Maxim Choupo-Moting spędził na murawie 78 minut.

Korea Południowa 1:0 (1:0) Arabia Saudyjska

Zwycięstwem 1:0 Koreańczyków zakończyło się z kolei spotkanie towarzyskie Korei Południowej z Arabią Saudyjską. Jedyny reprezentant Bayernu, czyli Kim Min-jae rozegrał pełne 90 minut.

Maroko 1:0 (1:0) Burkina Faso

Mecz towarzyski w ramach wrześniowej przerwy reprezentacyjnej rozegrali wczoraj także zawodnicy marokańskiej reprezentacji narodowej, którzy pokonali 1:0 Burkina Faso. Noussair Mazraoui spędził na boisku pełne 90 minut i pokazał się z bardzo dobrej strony.