DieRoten.pl
Reklama

Nie wszystko stracone w przypadku Lucasa

fot. Ł. Skwiot/skwiot.pl
Reklama

Po tym jak niedawno media potwierdziły odejście Benjamina Pavarda, podobny los może spotkać także innego defensora FCB – Lucasa Hernandeza.

Kolejne źródła donoszą, że Lucas Hernandez jest kuszony transferem do Paris Saint-Germain, które już od bardzo dawna ma obserwować francuskiego defensora. Mówi się, że Francuz miał już nawet wstępnie przyjąć ofertę paryżan, choć inne media dementują te pogłoski. Wczoraj sytuacji defensora przyjrzał się z kolei dziennikarz Kerry Hau z portalu „Sport1”.

Mimo kuszenia, nie wszystko stracone

Lucas Hernandez jest kuszony w PSG nie tylko sporą podwyżką, ale i również wieloletnim kontraktem oraz rolą szefa obrony. Francuz miał nawet w zeszły weekend podczas fety mistrzowskiej, że chciałby przenieść się do Paryża.

Mimo wszystko w przypadku francuskiego obrońcy nie wszystko zostało stracone – wciąż jest nadzieja na przedłużenie umowy, bo ostatnie słowo nie zostało jeszcze powiedziane, także ze strony 27-latka i jego agentów. Wszystkie zaangażowane strony dążą do dalszych rozmów.

Tuchel walczy

Ponad tydzień temu Salihamidzic (były dyrektor sportowy FCB) spotkał się z Lucasem na kolacji w centrum Monachium. Bośniak ponownie dał Hernandezowi jasno do zrozumienia, że chce go zatrzymać za wszelką cenę. Mówi się, że „Brazzo” był optymistycznie nastawiony po spotkaniu, że uda mu się przekonać środkowego obrońcę do porozumienia i przedłużenia kontraktu do 2026 roku.

Thomas Tuchel również pragnie zatrzymać 27-latka, jako że postrzega go jako jednego z kluczowych graczy FCB w przyszłości. Niemiec dąży do wymiany zdań ze swoim podopiecznym. Trener będzie chciał przekonać Lucasa do pozostania i przedłużenia umowy w najbliższym czasie.

Nowy stoper w przypadku odejścia

Gdyby Bayern stracił tego lata nie tylko Benjamina Pavarda, ale i również Lucasa Hernandeza, to monachijczycy na pewno będą się starać pozyskać topowego środkowego obrońcę.

Źródło: Sport1
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...