DieRoten.pl
Reklama

Neuer: To bardzo ważne zwycięstwo

fot. Ł. Skwiot/skwiot.pl
Reklama

Wczorajszego wieczoru swoje drugie spotkanie na mistrzostwach Europy rozegrali piłkarze niemieckiej kadry narodowej.

Po pewnym i wysokim zwycięstwie 5:1 nad Szkotami, wczorajszego wieczoru podopieczni Juliana Nagelsmanna podejmowali na stadionie w Stuttgarcie reprezentację Węgier.

Koniec końców nasi sąsiedzi zza Odry rozegrali kolejne bardzo dobre spotkanie i dopisali swojego cennego dorobku 3 punkty, pokonując Węgrów 2:0. Dzięki tej wygranej, Niemcy jako pierwsi oficjalnie zakwalifikowali się do fazy pucharowej EURO 2024.

Co do pomeczowych wywiadów, w strefie mieszanej dla dziennikarzy swoje zdanie wyraził między innymi golkiper „Die Mannschaft”, czyli Manuel Neuer.

− Zwycięstwo jest bardzo, bardzo ważne. Naprawdę chcieliśmy potwierdzić nasz występ. Przeszłość pokazała, że nie jest łatwo grać przeciwko Węgrom. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że mieliśmy tak dominujący początek w Stuttgarcie i wygraliśmy w imponującym stylu – powiedział Neuer.

− Atmosfera jest świetna, stadiony są pełne, a nastroje dobre. Cieszę się, że turniej odbywa się u nas. Niemcy zawsze są faworytami, ale musimy odrobić pracę domową. Nasz następny grupowy przeciwnik to najtrudniejszy rywal. Chcemy nabrać rozpędu w ostatnim meczu. Jako drużyna zasłużyliśmy już na 0 z tyłu przeciwko Szkocji. Czyste konto jest dziś tym ważniejsze – dodał.


Źródło: DFB
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...