DieRoten.pl

Neuer otrzyma Honorowy Order DFB

06.06.2021, 16:38:53
Photogenica

Już jutro niemiecka reprezentacja narodowa rozegra swoje drugie spotkanie towarzyskie w ramach przygotowań do nadchodzącego turnieju mistrzostw Europy.

Rywalem niemieckiej reprezentacji narodowej będzie Łotwa, zaś pojedynek na Esprit Arenie w Duesseldorfie rozpocznie się dokładnie o 20:45.

Choć wyjściowa XI w dużej mierze pozostaje tajemnicą, to podczas dzisiejszej konferencji prasowej selekcjoner Joachim Loew potwierdził, że od samego początku, dostępu do bramki „Die Mannschaft” będzie strzegł nie kto inny, a Manuel Neuer.

Manuel Neuer zagra jutro od początku. To będzie jego 100. mecz dla reprezentacji. To bardzo wyjątkowa liczba − skomentował Joachim Loew.

Jak informują niemieckie media, kapitan i numer jeden w bramce Bayernu i kadry narodowej Niemiec dostąpi jutro również niemałego zaszczytu, albowiem przed spotkaniem, Manuel otrzyma Honorowy Medal DFB. Warto wspomnieć, że Neuer jest pierwszym bramkarzem w historii niemieckiej piłki, który osiągnie liczbę 100 występów dla reprezentacji.

− Myślę, że dla niego to również wyjątkowy mecz. Manuel słusznie od lat jest najlepszym bramkarzem świata − dodał Oliver Bierhoff.

− To właśnie wyróżnia wybitną karierę Manuela. Dla mnie od wielu lat Manu jest najlepszym bramkarzem na świecie. Jeśli tak dalej pójdzie, może grać jeszcze przez 10 lat − podsumował z kolei Herbert Hainer.

źródło: BR / AZ / Spox

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (2)

reklama08.06.2021 09:47
06.06.2021 23:15