DieRoten.pl
Reklama

Nawet 6 tygodni przerwy Upamecano!?

fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Reklama

Nie dalej jak wczoraj, Bayern Monachium potwierdził oficjalnie, że kontuzji uda doznał grający w środku obrony Dayot Upamecano.

Jak mogliśmy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu bawarskiego klubu, Dayot Upamecano doznał kontuzji mięśniowej lewego uda w meczu ligowym monachijczyków z Freiburgiem w ubiegłą sobotę, kiedy to był zmuszony opuścić boisko w drugiej połowie.

Bayern nie poinformował o długości przerwy Francuza, ale według pierwszych doniesień „Bilda” i kilku innych źródeł, defensor miał pierwotnie pauzować około 2-3 tygodni.

Niemniej jednak dość niepokojące informacje przedstawił Florian Plettenberg z portalu „Sky” – jak się okazuje uraz okazał się poważniejszy, a stoper doznał kontuzji mięśnia lewego ścięgna podkolanowego. W tym przypadku przerwa ma wynieść od 4 do 6 tygodni…

Kolejne badania zaplanowane

Pierwsze badania i rezonans magnetyczny wykazały, że Dayot Upamecano będzie pauzować około 3 tygodni – relacjonuje Kerry Hau ze „Sport1”. Planuje się jednak wykonanie kolejnych badań - nie można wykluczyć, że Francuza czeka nawet dłuższa nieobecność.

 

Źródło: Sky / Sport1
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...