DieRoten.pl

Nagelsmann z powołaniami: Goretzka wraca do kadry

fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Reklama

Już niebawem rozpocznie się kolejna w tym sezonie przerwa reprezentacyjna, w trakcie których rozegranych zostanie wiele spotkań.

Nie tak dawno temu, Niemiecki Związek Piłki Nożnej opublikował listę zawodników, którzy zostali powołani przez nowego selekcjonera Niemiec, czyli Juliana Nagelsmanna, na nadchodzące wielkimi krokami zgrupowanie „Die Mannschaft”.

Jeśli mowa o zawodnikach rekordowego mistrza Niemiec, to zgodnie z zapowiedziami niemieckiej prasy i nie tylko, kolejne powołanie do dorosłej reprezentacji otrzymał 20-letni Jamal Musiala, który od dawna jest postrzegany za wielką nadzieję niemieckiego futbolu.

Oprócz młodego pomocnika, mowa jeszcze o takich piłkarzach jak Thomas Mueller, Leroy Sane, Joshua Kimmich oraz Leon Goretzka, który powraca do kadry po krótszej przerwie. W Monachium pozostaną z kolei kontuzjowani Manuel Neuer oraz Serge Gnabry.

Powołania do kadry narodowej Niemiec:

Jeśli mowa o naszych sąsiadach zza Odry, to podopieczni Juliana Nagelsmanna podczas zgrupowania w Stanach Zjednoczonych rozegrają dwa mecze towarzyskie. Plan spotkań Niemców:

− 14 października, 21:00 – Rentschler Field: USA vs Niemcy.
− 18 października, 02:00 – Lincoln Financial Field: Meksyk vs Niemcy.

Źródło: DFB
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...