Nagelsmann: To był nasz najlepszy mecz tego sezonu

W pojedynku czwartej kolejki niemieckiej pierwszej Bundesligi, zawodnicy Bayernu Monachium mierzyli się z Borussią M'Gladbach, gdzie trenerem jest Daniel Farke.

Jak już informowaliśmy wcześniej, piłkarze rekordowego mistrza Niemiec zremisowali ostatecznie 1:1, choć biorąc pod uwagę ogrom okazji bramkowych, Bayern mógł w tym starciu wygrać nawet pięcioma czy sześcioma bramkami…

Jedynego gola na wagę remisu zdobył w końcowej fazie spotkania Leroy Sane, który zaliczył też bardzo dobry występ. Po zakończeniu spotkania, w rozmowie dla telewizji ,,Sky’’ na temat remisu z Borussią M’Gladbach wypowiedział się trener monachijczyków, czyli Julian Nagelsmann.

Byłem zirytowany wynikiem, ponieważ graliśmy bardzo dobrze. Denerwował mnie też sędzia swoimi decyzjami. Jednakże najwięcej mogę zarzucić swojej drużynie - zwłaszcza mając na uwadze sposób wykorzystywania naszych okazji bramkowych – powiedział Nagelsmann.

– Przeciwko bardzo głęboko cofniętemu przeciwnikowi graliśmy bardzo dobrze i mieliśmy dobrą kontrolę nad meczem. Do 40. minuty powinniśmy byli zdobyć trzy bramki. Potem popełniliśmy mały błąd – dodał.

– W ostatnich pięciu minutach otworzyliśmy się z tyłu, bo chcieliśmy wygrać. Myślę, że był to jak na razie nasz najlepszy mecz w tym sezonie – podsumował Julian Nagelsmann.

Piłkarze Bayernu będą mieli teraz raptem kilka dni na regenerację, analizę i przygotowania do kolejnego starcia. W najbliższą środę monachijczycy rozegrają zaległy mecz pierwszej rundy Pucharu Niemiec przeciwko Viktorii Koeln.