Nagelsmann: Ponieśliśmy zasłużoną porażkę

Niestety, ale zawodnicy Bayernu Monachium nie udadzą się na marcową przerwę reprezentacyjną w dobrych humorach…

Ma to oczywiście związek z dzisiejszą porażką w Bundeslidze – monachijczycy pokazali się ze słabej strony i ponieśli zasłużoną klęskę 1:2 z ekipą Bayeru 04 Leverkusen.

Tuż po ostatnim gwizdku, przed kamerami oficjalnej telewizji Bundesligi, na temat spotkania wypowiedział się trener Julian Nagelsmann, który zaznaczył, że jego zespół był zbyt wolny i zasłużenie został pokonany przez „Aptekarzy”.

− Rozegraliśmy bardzo słabą pierwszą połowę - w zasadzie mieliśmy w ataku tylko jednego zawodnika, a nie całą grupę (...). Byliśmy bardzo wolni, mogliśmy zagrać lepiej. Ponieśliśmy zasłużoną porażkę – powiedział Nagelsmann.

− To oczywiście wielkie rozczarowanie dziś. Jeśli nie wygramy z Dortmundem po przerwie, to będzie nam bardzo ciężko. Dlatego musimy wygrać ten mecz! – podsumował Julian Nagelsmann.

W wyniku dzisiejszej porażki (trzecia klęska monachijczyków w sezonie 2022/23), podopieczni Nagelsmanna spadli na drugą lokatę i tracą obecnie jeden punkt do liderów z Dortmundu, którzy z kolei wygrali wczoraj z Kolonią aż 6:1.

Źródło: Bundesliga.com