DieRoten.pl

Nagelsmann o kolejnych możliwych kwarantannach

24.11.2021, 08:04:14
Foto Olimpik

We wczorajszym spotkaniu Ligi Mistrzów, trener Julian Nagelsmann był zmuszony radzić sobie aż bez dziewięciu zawodników pierwszego składu Bayernu Monachium.

Podczas gdy siedmiu zawodników było nieobecnych z powodu kwarantanny, to zaledwie dwóch z racji na zawieszenie i lekki uraz. Od dłuższego czasu spekuluje się, że kolejne izolacje niezaszczepionych piłkarzy mogą mieć wpływ na cele „Bawarczyków” w sezonie 2021/22.

Przy okazji wczorajszego pojedynku z Dynamem Kijów, o kilka pytań na temat poproszono Juliana Nagelsmanna, który nie tak dawno temu sam musiał przejść kwarantannę z racji na zakażenie koronawirusem.

− Czy kolejne kwarantanny mogą mieć wpływ na nasze cele sezonowe? To zależy od tego, jak potoczą się sprawy w przyszłości – powiedział Nagelsmann.

− Jeśli zawodnicy będą musieli pozostać na kwarantannie, to cele sezonu mogą być zagrożone, to oczywiste. Nie widzę jednak żadnego zagrożenia dla atmosfery pracy w naszym zespole – mówił dalej.

W tej samej rozmowie z dziennikarzem, trener mistrzów Niemiec odniósł się również do niedawnej porażki w Augsburgu w ramach niemieckiej Bundesligi. 34-latek dał jasno do zrozumienia, że jego podopieczni starciem w Kijowie, chcieli zareagować na blamaż w derbowym starciu.

− Chłopcy chcieli zagrać lepiej, niż przeciwko Augsburgowi. Naszym celem jest zawsze zagrać lepiej, niż w ostatnim meczu (…). Uważam, że było to zasłużone zwycięstwo, biorąc pod uwagę naszych kontuzjowanych graczy – podsumował Julian Nagelsmann.

źródło: DAZN

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (3)24.11.2021 20:12
Nie wygląda to dobrze.
24.11.2021 10:28
Pora zapomnieć o porażce z Augsburgiem i skoncentrować się na najbliższym meczu. Wciąż jesteśmy liderami, wczoraj zapewniliśmy sobie pierwsze miejsce w grupie, atmosfera jest dobra więc do boju.
24.11.2021 09:17
Oby nie, bo wystarczy już tych cyrków, limit Bayern już wyczerpał. Potwierdzenie szczepień pozostałych zawodników już będzie miało pozytywny wpływ na cały zespół i pozwoli lepiej przejść przez ten trudny czas.