DieRoten.pl

Nagelsmann: Nie wolno nam przespać okresów transferowych

22.04.2022, 09:50:34
FotoOlimpik

W ubiegłą niedzielę Bayern Monachium w ramach 30. kolejki niemieckiej Bundesligi pokonał na wyjeździe ekipę Arminii Bielefeld na ich podwórku 3:0.

Jeśli mowa o bramkach, to na listę strzelców wpisywali się kolejno Jacob Laursen (samobójcze trafienie), Serge Gnabry oraz Jamal Musiala, dla którego było to jubileuszowe, bo dziesiąte trafienie w Bundeslidze w dotychczasowej karierze.

Po zakończeniu spotkania na kilka pytań dziennikarza stacji „DAZN” odpowiedział trener Julian Nagelsmann, który odniósł się nie tylko do wygranej z Arminią, ale i również odpadnięcia w Lidze Mistrzów oraz słów Hasana Salihamidzica odnośnie ryzyka podejmowanego w przypadku transferów.

Poniżej znajdziecie pozostałe fragmenty wypowiedzi trenera FCB. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z tą krótką lekturą.

Julian Nagelsmann na temat:

…przemyśleń po odpadnięciu z LM:

„…Zawsze patrzysz wstecz i myślisz, co by było gdyby. Ale trzeba też patrzeć w przyszłość, bo inaczej nie będzie wyników. Oczywiście po wtorku byliśmy zdołowani, ale teraz skupiamy się na Bundeslidze”.

…zmiany Nianzou:

„…Zmiana w przerwie była środkiem dydaktycznym. Takie uderzenie w głowę przeciwnika jest niebezpieczne. W tym wieku trzeba się tego nauczyć, dla mnie to czerwona kartka!”.

…słów Salihamidzica odnośnie ryzyka finansowego w transferach:

„…Są też dobre rozwiązania, które nie są tak ryzykowne. Omawiamy w klubie. Dla mnie ważne jest, aby zobaczyć, dokąd zmierzamy. Nie wolno nam przespać wielu okresów transferowych. To tak jak w wolnej gospodarce - jeśli chcesz mieć na zapleczu produkt najwyższej jakości, musisz zainwestować. Jeśli chcemy na stałe zająć miejsce w pierwszej czwórce w Europie, to musimy podejmować takie decyzje”.

…drugiej połowy z Arminią:

„…To zrozumiałe, że mieliśmy nieco więcej kontroli. W Bielefeld trzeba zagrać taki mecz, nawet jeśli nie jest on tak spektakularny dla widzów”.

…gry Bayernu:

„…Pierwsze 20 minut było bardzo dobre. W rzeczywistości po 15 minutach powinniśmy prowadzić 3:0. To było zasłużone zwycięstwo, nawet jeśli pod koniec było trochę ciężko”.

źródło: DAZN

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

Możliwość dodawania komentarzy została wyłączona!

KOMENTARZE (9)22.04.2022 20:39
22.04.2022 17:11
Bez jakościowych wzmocnień będzie tylko trudniej o jakiekolwiek trofeum. Poważne alternatywy na ławce i konkurencja o miejsce w pierwszym składzie mile widziane.
22.04.2022 12:22
szczebelek-> To tylko pokazuje, że na starcie trenerowi zarząd wkłada knebel do ust i to jest trochę taki terror, by nie mówić o wzmocnieniach :) FCBM!
22.04.2022 12:16
Coraz głośniej Nagelsmann o tym mówi i tym samym nakłada lekką presje na klubie.
22.04.2022 11:50
Gdy Carlo gadał o transferach przy pierwszej chwili słabości wywalili go, Kovacs mimo, że jego Bayern grał bez stylu to gdy zaczął mówić o wzmocnieniach to po jakimś czasie został wymieniony, Flick sam odszedł, bo zrozumiał słabość decyzyjną zarządu odnośnie ruchów kadrowych, a Julka wzięli by nie dyskutował o temacie tabu... No cóż Julian pierwsze potknięcie i cię nie będzie xd
22.04.2022 10:33
Lubię Julka za te trafne spostrzeżenia.
22.04.2022 10:18
Trzeba się wzmocnić to nie ulega dyskusji. Bayern Julka jest słabszy od Bayernu Flick. Nawet Ci wypożyczeni zawodnicy coś dawali klubowi, a teraz to wygląda jakoś dość blado. Oby po sezonie było już tylko lepiej.
22.04.2022 10:05
"Jeśli chcesz mieć na zapleczu produkt najwyższej jakości, musisz zainwestować. Jeśli chcemy na stałe zająć miejsce w pierwszej czwórce w Europie, to musimy podejmować takie decyzje” - jeśli słowa Nagelsmanna są prawdziwe to oby razem z zarządem wyciągnęli wnioski z tego sezonu :) FCBM!
22.04.2022 10:04
Mam nadzieję że te słowa odnośnie okienka transferowego dają w końcu do myślenia Panu Brazzo...