DieRoten.pl

Nagelsmann: Nie będę krytykował Sane za wiosnę

05.08.2022, 12:25:11
Shutterstock

W ubiegłą sobotę klub ze stolicy Bawarii pokonał w Superpucharze Niemiec ekipę RB Lipsk 5:3 i zdobył swój pierwszy tytuł w sezonie 2022/2023.

Podczas pomeczowych wywiadów oraz konferencji prasowej, na wiele tematów związanych ze swoim zespołem wypowiedział się trener Julian Nagelsmann, dla którego był to trzeci tytuł w karierze trenerskiej.

35-latek odniósł się między innymi do występu Jamala Musiali, który został też wybrany Piłkarzem Meczu. Ponadto nie mogło też zabraknąć pytań o debiutującego Sadio Mane, czy też Leroya Sane i jego trafienie na 5:3 w końcówce starcia na Red Bull Arenie w Lipsku.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia trener monachijczyków, to poniżej znajdziecie pozostałe fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury!

Julian Nagelsmann na temat:

…gry Musiali:

„…Jamal rozegrał wspaniały mecz. Był bardzo skuteczny. Pod względem defensywnym również się poprawił i rozwinął. To był występ klasy światowej”.

…Sadio Mane:

„…To niezwykle zasłużony dla drużyny piłkarz, całkowicie uziemiony, bardzo ciepły, całkowicie skromny. Ani przez chwilę nie masz wrażenia, że rozmawiasz ze światową gwiazdą, ale z zupełnie normalnym facetem. Oczywiście gra wyjątkowo dobrze”.

…rozmów z Mane:

„…Oczywiście, zawsze ważna jest wymiana z zawodnikami, którzy mają duże doświadczenie. To także facet, który przychodzi i puka do drzwi biura, gdy coś zauważy. Z pewnością są rzeczy, których on doświadczył, a ja nie”.

…tego, czy Mane ma lepszy pomysł na grę niż Lewandowski:

„…Nie, nie powiedziałbym tego. Lewy w zeszłym sezonie też rozgrywał bardzo dobre mecze, szczególnie w pierwszej części sezonu. Teraz trudniej jest przewidzieć naszą grę. Nie musi to jednak oznaczać, że będziemy zaraz odnosić większe sukcesy. Byłoby to też zupełnie niesprawiedliwe wobec Lewego, który przez osiem lat grał u nas i zdobywał tytuły. Dlatego w żadnym wypadku nie można mieć do niego pretensji, ale być mu wiecznie wdzięcznym".

…Leroya Sane:

„…W ciągu ostatniego półtora tygodnia znów trenował znacznie lepiej. Bardzo go lubię, jest bardzo wspaniałą osobą. Jest wybitnym piłkarzem, nie każdy zdobywa bramki w taki sposób. Miał słabszą fazę w drugiej połowie sezonu, nie będę go za to krytykował. Oczywiście, że go wyprostujemy. Nie jest awanturnikiem, jest niesamowicie miłym człowiekiem”.

źródło: Sport1 / RAN / Sky

KONKURS TYPERA

DieRoten.pl
Sprawdź swoje umiejętności i typuj z DieRoten. Wygrywaj nagrody!

Dodaj komentarz

KOMENTARZE (9)08.08.2022 08:25
To co było się skończyło. Nowy sezon i każdy ma czystą kartę. Oby tylko nie powtarzało się.
05.08.2022 15:41
i słusznie, zacznijmy wszystko od początku.
05.08.2022 15:39
Każdy grał słabo w drugiej części sezonu. Trener w szczególności.
05.08.2022 14:57
Było minęło. Teraz mamy nowy sezon i wszystko od początku.
05.08.2022 14:25
Za wiosnę to akurat nie tylko Sane zasługiwałby na krytykę (bo i ten, który go nie chce już krytykować również).
05.08.2022 14:13
Ja cały czas w niego wieże ;) że da nam w końcu jakość
05.08.2022 14:11
Za Sane ciągnie się status wielkiej gwiazdy, numer 10 i kwota transferu (do tego cyrki z kadrą i ta dziara na plecach...). Miał fajną jesień, był jednym z najlepszych, potem właściwie posypał się cały zespół. Na moje oko gdyby przyszedł w sposób podobny do Gnabriego (wyśmiewanego tutaj w kontekście następstwa dla Robbery) czyli za kilka milionów, jako rezerwowy Arsenalu i z pobytem w Bremie po drodze, to ani media ani fani nie wyliczaliby mu tak surowo złych występów. Serge też bywa idiotycznie nierówny, jego przewaga jest taka, że częściej odpala w dużych meczach. Dla mnie Leroy to nigdy nie był nowy Arjen i nie spodziewałem się po nim cudów, ale to wciąż fajny skrzydłowy i cieszę się, że go mamy. Myślę, że da nam jeszcze dużo radości.
05.08.2022 13:10
Niestety Sane podobnie jak Werner mają słabiutką odporność na presje...może czas zapomnieć że ten transfer był,a w swoim czasie Leroy pokaże co potrafi.Widać było jak bardzo chce strzelić bramkę w ostatnim meczu.
05.08.2022 12:32
Wszyscy już Sane skrytykowali więc trener publicznie tego robić już nie musi.