DieRoten.pl
Reklama

Nagelsmann: Nie będę krytykował Sane za wiosnę

fot. Shutterstock
Reklama

W ubiegłą sobotę klub ze stolicy Bawarii pokonał w Superpucharze Niemiec ekipę RB Lipsk 5:3 i zdobył swój pierwszy tytuł w sezonie 2022/2023.

Podczas pomeczowych wywiadów oraz konferencji prasowej, na wiele tematów związanych ze swoim zespołem wypowiedział się trener Julian Nagelsmann, dla którego był to trzeci tytuł w karierze trenerskiej.

35-latek odniósł się między innymi do występu Jamala Musiali, który został też wybrany Piłkarzem Meczu. Ponadto nie mogło też zabraknąć pytań o debiutującego Sadio Mane, czy też Leroya Sane i jego trafienie na 5:3 w końcówce starcia na Red Bull Arenie w Lipsku.

Jeśli jesteście ciekawi, co jeszcze miał do powiedzenia trener monachijczyków, to poniżej znajdziecie pozostałe fragmenty jego wypowiedzi. Zachęcamy do lektury!

Julian Nagelsmann na temat:

…gry Musiali:

„…Jamal rozegrał wspaniały mecz. Był bardzo skuteczny. Pod względem defensywnym również się poprawił i rozwinął. To był występ klasy światowej”.

…Sadio Mane:

„…To niezwykle zasłużony dla drużyny piłkarz, całkowicie uziemiony, bardzo ciepły, całkowicie skromny. Ani przez chwilę nie masz wrażenia, że rozmawiasz ze światową gwiazdą, ale z zupełnie normalnym facetem. Oczywiście gra wyjątkowo dobrze”.

…rozmów z Mane:

„…Oczywiście, zawsze ważna jest wymiana z zawodnikami, którzy mają duże doświadczenie. To także facet, który przychodzi i puka do drzwi biura, gdy coś zauważy. Z pewnością są rzeczy, których on doświadczył, a ja nie”.

…tego, czy Mane ma lepszy pomysł na grę niż Lewandowski:

„…Nie, nie powiedziałbym tego. Lewy w zeszłym sezonie też rozgrywał bardzo dobre mecze, szczególnie w pierwszej części sezonu. Teraz trudniej jest przewidzieć naszą grę. Nie musi to jednak oznaczać, że będziemy zaraz odnosić większe sukcesy. Byłoby to też zupełnie niesprawiedliwe wobec Lewego, który przez osiem lat grał u nas i zdobywał tytuły. Dlatego w żadnym wypadku nie można mieć do niego pretensji, ale być mu wiecznie wdzięcznym".

…Leroya Sane:

„…W ciągu ostatniego półtora tygodnia znów trenował znacznie lepiej. Bardzo go lubię, jest bardzo wspaniałą osobą. Jest wybitnym piłkarzem, nie każdy zdobywa bramki w taki sposób. Miał słabszą fazę w drugiej połowie sezonu, nie będę go za to krytykował. Oczywiście, że go wyprostujemy. Nie jest awanturnikiem, jest niesamowicie miłym człowiekiem”.

Źródło: Sport1 / RAN / Sky
GabrielStach

Komentarze

Trwa wczytywanie komentarzy...